265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja sauny.

Witam mam do realizacji instalację wentylacji mechanicznej w domku jednorodzinnych. Inwestor ma w jednym z pomieszczeń saunę ( całe pomieszczenie - nie tylko kabina ) Nie ma tam żadnego komina do grawitacji.
Moje pytanie brzmi czy mam wprowadzić kanał wyciągowy wentylacji mechanicznej do pomieszczenia??
Dziekuje za pomoc
Roman S.

Do wentylacji sauny nalezy przewidzieć wentylację mechaniczną wyciągową bezpośrednio na zewnątrz obiektu. Zadaniem takiej wentylacji jest przewietrzenie (zwentylowanie) pomieszzenia sauny po jej użyciu. Z wentylacji oczywiście się nie korzysta w momencie korzystania z sauny - jest załączana po wyjściu z sauny. Krotność wymian dla przewietrzania sauny przewidziałbym na poziomie minimum 5 - 6 na godzinę. Dobrze bybyło przewidziać np. czasowe wyłączanie wentylatora - np. po załaczeniu pracuje np. 30 minut i się sam wyłącza - żeby nie trzeba było pamiętać o wyłaczeniu. Oczywiście można wymyśleć różne bajery od strony automatyki w zależności od zasobności portfela klienta.

A czy taka wentylacje mechaniczną o której piszesz, to robi producent sauny, czy raczej ja po jego wyjściu musze o taką wentylację zadbać we własnym zakresie?
Czytam ostatnio dużo o saunach, m.in u producenta -> http://www.wandex.com.pl/produkcja_saun.html , ale jeszcze nic na cito nie planuję , więc chcę się dowiedzieć tak wstępnie czy wtedy mam brac pod uwagę osobno koszt wentylacji (poza kosztem postawienia sauny)?

jeżeli chodzi o wentylację sauny to akurat ta powinna być wykonana w sposób prawidłowy,ponieważ dzięki temu zapobiegniemy w przyszłosći gromadzeniu się wilgoci i grzyba,to ważna kwestia. Druga to także dobra izolacja pomieszczenia,tutaj możemy pomóc i doradzić.


www.spednet.pl – pompy ciepła

W sprawie wentylacji sauny proszę kontaktować się z tą firmą http://www.igan.pl/ Znają się na montowaniu saun, bo zajmują się tym od wielu lat i nie jedną usterkę umieją naprawić.

W takich sprawach najlepiej poradzić się specjalistów ze sklepu Saunahome. Sklep zajmuje się sprzedażą i montażem saun i systemów do saun. Pracownicy są specjalistami więc na pewno udzielą Ci cennej porady i podpowiedzą jak możesz rozwiązać ten problem. Przy zakładaniu sauny korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić, że są fachowcami którzy doskonale orientują się w temacie saun. Więcej informacji i przede wszystkim dane kontaktowe znajdziesz na tronie saunahome.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.