273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Uprawnienia do wykonywania pomiarów wydajności

Radze sie zapoznać z Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane z późniejszymi zmianami Art. 62 zwłaszcza pkt 5 i 6. Uprawnienia SEP nie uprawniają do pomiarów instalacji wentylacji ani mechanicznej tym bardziej grawitacyjnej. Uprawnienia SEP uprawniają do pomiarów elektrycznych silnika wentylatora oraz samego wentylatora jako urządzenia elektrycznego zgodnie z DTR urządzania.

Uprawnienia do wykonywania pomiarów wydajności np na statkach morskich, lub powietrznych to na pewno nie uprawnienia budowlane.

Cześć.
Ostatnio miałem egzamin na uprawnienia budowlane i dostałem pytanie: kto może wykonywać pomiary wydajności wentylacji mechanicznej, jak dokonujemy pomiaru na kratce wentylacyjnej/nawiewniku. Co do samego pomiaru nie będę się rozpisywał bo nie to zagadnienie. Na pytanie KTO odpowiedziałem źle, bo powiedziałem że ktokolwiek. Egzaminator odpowiedział że tylko osoba z pełnymi uprawnieniami budowlanymi (tylko nie wiem czy proj. czy wykon.) w specjalności instalacyjnej

[quote]Cześć.
Ostatnio miałem egzamin na uprawnienia budowlane i dostałem pytanie: kto może wykonywać pomiary wydajności wentylacji mechanicznej, jak dokonujemy pomiaru na kratce wentylacyjnej/nawiewniku. Co do samego pomiaru nie będę się rozpisywał bo nie to zagadnienie. Na pytanie KTO odpowiedziałem źle, bo powiedziałem że ktokolwiek. Egzaminator odpowiedział że tylko osoba z pełnymi uprawnieniami budowlanymi (tylko nie wiem czy proj. czy wykon.) w specjalności instalacyjnej[/quote]

Witam,
Karol, mglbyś opisać jak dokonujemy pomiaru na kratce wentylacyjne/nawiewniku lub podać informację gdzie można to odszukać.

Czy ktoś jest w stanie ostatecznie podać odpowiedź czy i jakie uprawnienia są wymagane do pomiarów i regulacji wentylacji oraz pomiarów hałasu i z jakich podstaw prawnych wynikają te wymagania?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.