265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

pomiary wydajności wentylacji

pomóżcie mi i powiedzcie kto dokonuje pomiarów wydajności wentylaci czy są do tego potrzebne jakieś uprawnienia i jakie i czy są do tego jakieś orginalne protokoły?

Każdy kominiarz wykona pomiary i wystawi protokół. Druga opcja to kontakt z firmą z branży.
Powodzenia

Dokonałeś już może tego pomiaru.
Masz kogoś do polecenia w Warszawie?

witam... mogłbym zrobic pomiary o ktorych mowa

poszukuję osoby która może dokonać pomiarów wydajności wentylacji w Krakowie

Pomiar wydajności wentylacji np. w pracowniach rentgenowskich wykonuje firma Ekoprojekt Sp. z o. o.

www.ekoprojekt.bielsko.pl

[quote:Konrad
]poszukuję osoby która może dokonać pomiarów wydajności wentylacji w Krakowie
[/quote]

jak w Krakowie to SERWENT może pomierzyć

Jeżeli potrzebujesz wykonać pomiary wydajności wentylacji w Krakowie, bądź jakieś inne pomiary związane z działaniem wentylacji/klimatyzacji to zaglądnij na stronę www.2msserwis.pl

Witam szukam na Ursynowie kogoś kto niedrogo wypisze protokół skuteczności wentylacji 604 403 503

NIEPRAWDA,

Kominiarz korzystając z miernika z wiatraczkiem pokazującego przepływ w m/s w wentylacji mechanicznej nie przeliczy pola powierzchni szczeliny na anemostatach żeby przeliczyć to jeszcze przez wydatek powietrza w m/s.
ilu z ich jest inżynierem ? A pomiary w wentylacji z odzyskiem ciepłą wymagają jeszcze wiedzy z organizacji przepływów powietrza oraz ich wzajemnej relacji. Życzę powodzenia

Ja bardzo sobie chwalę współpracę z warszawską firmą MK-WENT. Porządni pracownicy, rzetelne wyniki. Mają nawet nieźle rozpisaną ofertę na swojej stronie pomiary-wentylacyjne.pl

Cześć wszystkim. Stoję przed trudnym wyborem - musze wybrać dostawcę mierników dla mojej firmy. Zamówienia będą dośc spore (każdy pracownik ma mieć min. 1 urządzenie), wiec zależy mi na dobraniu rzetelnej i niedrogiej firmy. Zastanawiałem się nad tą: Test-Therm z Krakowa - co o nich myślicie? Wg mnie mają odpowiedni sprzęt, ceny -wiadomo-, natomiast moje pytanie brzmi: czy macie doświadczenie z tą firmą? Na czym skupiacie się przy wyborze dystrybutora? Z góry dzięki za pomoc. PS chodzi o podstawowe narzędzia typu multimetr, amperomierz, woltomierz itd.

Racje ma Kim pisząc o kominiarzach. Nie są uprawnieni do wykonywania pomiarów skuteczności wentylacji mechanicznej. Wykonują natomiast pomiary wentylacji grawitacyjnej, szczególnie w budynkach wielorodzinnych. Często wygląda to tak - o wiatraczek się nie kręci, to otwórz Pani okno, będzie ok ... papier, podpis, pieczątka i do kasy...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.