265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Świadectwo char. energ. audyt, certyfikat...z czym to się je?

Cześć mam pytanie bo szukam odpowiedzi i prawdę mówiąc nie jestem pewien. Jaka jest różnica między audytem energetycznym, świadectwem charakterystyki energetycznym a certyfikatem? czy któreś z tych pojęć jest alternatywa dla innego?
i czy audyt to tylko przewidzenie kosztów optymalnych wraz z rozwiązaniami mającymi na celu oszczędność energii, a świadectwo to dokument określający wielkość zużywanej energii?

[quote:Max,166404]Cześć mam pytanie bo szukam odpowiedzi i prawdę mówiąc nie jestem pewien. Jaka jest różnica między audytem energetycznym, świadectwem charakterystyki energetycznym a certyfikatem? czy któreś z tych pojęć jest alternatywa dla innego?
i czy audyt to tylko przewidzenie kosztów optymalnych wraz z rozwiązaniami mającymi na celu oszczędność energii, a świadectwo to dokument określający wielkość zużywanej energii?[/quote]


I jeszcze jedno pytanie mam jest jakiś program Instalsoft-u który współpracuje z programami do obliczeń charakterystyki?

No cóż... Wikipedia i masz sporo informacji:


"Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (pot. certyfikat energetyczny) – termin oraz zawód certyfikator energetyczny wprowadzone zostały w polskim ustawodawstwie z dniem 1 stycznia 2009 r.[1] jako wdrożenie Dyrektywy [2] Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. dotyczącej jakości energetycznej budynków[3]. Celem Dyrektywy jest wypromowanie poprawy efektywności energetycznej budynku we Wspólnocie Europejskiej, biorąc pod uwagę zewnętrzne i wewnętrzne warunki budynku i opłacalność przedsięwzięć. Metodologię obliczania świadectw wprowadza Rozporządzenie z dnia 6 listopada 2008 r.[4]. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest ważne 10 lat.
Nie należy mylić sprawdzenia charakterystyki energetycznej budynku z audytem energetycznym, który wynika z odmiennych aktów prawnych i jest używany dla potrzeb termomodernizacji."

Jeśli chodzi o program instal softu to tak, jest jeden pracujący na rzecz certyfikatu- info poszukaj najlepiej na stronach INSTAL SOFT.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.