273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Spaliny z pieca gazowego w lazience

Dzien dobry.
Zakupiłem mieszkanie od dewelopera, wszystko miało być ok, lecz po odpaleniu pieca gazowego z zamkn. komora spalania spaliny dostają się do łazienki przez rewizję w kominie. Ogólnie z tej rewizji, rewizji do odprowadzania skroplin oraz przycisku od geberitu bardzo wieje. Gdy otworzę okno w salonie przestaje wiać z w/w miejsc i pojawia się ciag w kominie. Wezwalem kominiarza na własną rękę i stwierdził że jest ciag wsteczny w kominie i wieje bardzo na poziomie 2.0 . Generalny wykonawca chce żebym rujnowal swiezo wykonczona łazienkę zastawiajac się że to wina uszczelek od rury doprowadzajacej spaliny z piecyka. Jestem załamany i nie wiem gdzie szukać rozwiązania.
Proszę o pomoc.

Wygląda na to że jest to nieszczelność pionu spalinowego , być może uszczelek / wydaje mi się że nie mam innej opcji .

Daj spokój, szkoda rujnować świeżo wyremontowane mieszkanie. Pomyśl o jakimś fachowcu który zajmie się tematem a ty będziesz mieć pewność, że wszystko jest zrobione tak jak należy https://immo4rent.pl/ zajmuje sie takimi problemami, polecam skontaktowanie się

Problem ze spalinami załatwiony, lekka ruina łazienki i dołożenie nowych osobnych wkładów kominowych rozwiązały problem. Niestety nie zniknął problem wwiewania zimnego powietrza z dworu przez rewizje oraz przycisk geberitu. Komin to system Leier Turbo. Może ktoś ma pomysł gdzie mógł zostać popełniony błąd konstrukcyjny, że tak strasznie wieje? Myślałem, że jest to kwestia braku wełny dookoła komina, jednak po przeanalizowaniu instrukcji montażu tego komina nie ma tam wzmianki o wełnie. Z góry dziękuję za pomoc.. Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.