273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

reguowane kratki

Chciałbym sobie założyć wspomagające ogrzewanie powietrzne kominkowe, ale boję się że bede miał przegrzewane pomieszczenia. Czy są może jakieś kratki regulowane temperaturą w pomieszczeniu, tak żeby wraz ze wzrostem temp. przymykał mi się nawiew?

Można zastosować kratki z regulacją na temperaturę ale koszty będą większe jak cała instalacja.Ja mam w domu taką instalację i po dokładnym ustawieniu zwykłych kratek i wyregulowaniu instalacji od strony równomiernego rozprowadzenia powietrza system działa idealnie.

mam pytanie czy nawiewy z kominka sytuować na dole pomieszczeń czy na górze jak to wygląda z doświadczeń, bo literatura podaje że na dole i z logiki też by tak wynikało.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.