273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Prośba o pomoc praca mgr!!!

Sz. kitka - a może własnie wymyśl coś SAM i zaprojektuj to według własnej wizji.
Czyż nie będzie to fajne!
Chyba dlatego piszesz pracę magisterską- aby miała coś świeżego i nowego w tym opracowaniu.tzn - twoją myśl - za to ci maja dać stopień mgr.
Jeśli Hotel ma kuchnię - to masz dwa dolne źródła ciepła (kuchnia i łazienki) i poprzez jakiś zbiornik retencyjny (zaprojektowany przez ciebie) - chyba możesz reszte sam wymyśleć.
Rozsądnym jest aby ścieki z umywalek i wanny były oddzielone od WC.

Sz. kitka - a może własnie wymyśl coś SAM i zaprojektuj to według własnej wizji.
Czyż nie będzie to fajne!
Chyba dlatego piszesz pracę magisterską- aby miała coś świeżego i nowego w tym opracowaniu.tzn - twoją myśl - za to ci maja dać stopień mgr.
Jeśli Hotel ma kuchnię - to masz dwa dolne źródła ciepła (kuchnia i łazienki) i poprzez jakiś zbiornik retencyjny (zaprojektowany przez ciebie) - chyba możesz reszte sam wymyśleć.
Rozsądnym jest aby ścieki z umywalek i wanny były oddzielone od WC.
Taka uwaga do wypowiedzi Wallego - scieki z kuchni muszą być oddzielone od tych z sanitarioatów i przechodzić przez tłuszczownik.

Dziekuje raz jeszcze , niektóre informacje napewno mi się przydadza a co do wkładu własnego i własnej wizji to wszystko rozumiem ale jesli ktoś ma pojęcie o sposobie nauczania na polskich uczelniach ten wie , ze daleko mi do praktycznego zastosowania mojej wiedzy. Nie chodzi mi o gotowy projekt ale o porady i jakies wskazówki , żeby móc zaczać a temat ten wybrałam właśnie dlatego by włozyc coś od siebie a nie powielać schematy nie wiedziałam jednak że jest tak mało materiałów które chociaż naprowadziłyby mnie na dobry trop.

chyba chcesz pisac prace magistersk, a nie doktorat.
Powinnas powielac schemat, by zbyt sie nie przemęczać.

Trzeba trochę ruszyć głową, kilka wymienników, kilka pomp i instalacja gotowa. Tak prosto. Podpowiem, że warto wykorzystać informacje dot. pomp ciepła. Ścieki to tylko dolne źródło, a hotel to tylko odbiornik cwu.
Temat ciekawy. Prawdopodobnie jakiś profesor ma do opracowania taki temat na zlecenie
No to może autor powyższego postu niech sie wykaże swoją wiedzą, są na nią chętni.

jasne że chcę pisac pracę mgr mogła bym nawet powielić schemat tylko jaki??? Pisałam że była bym bardzo wdzięczna gdyby ktoś podał mi namiary na istniejaca instalacjie ale jakoś nie ma odzewu gdybym miała jakiś schemat napewno nie prosiłabym o pomoc!!!Wiem , że może dla , niektórych z państwa temat jest banalnie prosty ale nie dla mnie!!!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.