273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Problem z piecem Hef multi mat

Witam
teraz działam na ustawieniach zimowych z tabelki cytowanej wcześniej.
Działa dobrze pali około 25KG na 2 dni przy temperaturze ustawionej 40s. węgiel 25 ( gorszy ) za oknem -5s
Kolega który ma piec z Zębca o większej mocy pali mu około tony lepszego węgla na miesiąc ale temperatura na piecu wyższa.
czas podawania węgla zmniejszyłem z 15 do 13 sek.
mała sugestia ustawienia ustawieniami na sterowniku a co z ustawieniem nawiewu ???
u mnie mam ustawione na minimum ( minimalne rozwarcie ) spala się idealnie przy większym ten sam węgiel się spieka.

ja za to mam inny problem jakoś węgla na składach !!! w tym co mi sprzedają trafiają się kamcory i retor je od czasu do czasu mieli !!! obawiam się urwania klina.



witam,
Chciałabym zapytać się, czy teraz jak piec działa na nowych ustawieniach - przestał dymić i sadza już się tak w nim nie osadza?
pozdrawiam

witam wszystkich wlascicieli hefa!ja tez mam podoby problem !ale chcialem zapytac o miał kwalifikowany?czy ktos tym palil?bo tro jets podstawowe paliwo tego pieca!i czy to jet jakis specjalny miał czy ten zwygły weglowy?

a jak ma sz ustawiony wentylator? chodzi mi oprzesłone?

Witam
Mam pytanie do ajasa" czy jak ustawiłeś piec na te nowe ustawienia to nie osadza się w nim tak bardzo sadza i czy jak palisz ekogroszkiem to masz wyciągnięty ruszt awaryjny? odpowiedz proszę.

Witam ponownie. Po sezonie zimowym muszę powiedzie, że wiele zależy od ekogroszku. Ja miałem ekogroszek (5 ton) od miescowego sprzedawcy i muszę powiedzie, że był do d..y. Robiły sie spieku, nie spalał się. Z tych 5 ton to chyba ok 300 kg wyniosłem spowrotem z pieca żużlu. Od znajomego wziąłem ekogroszek firmy ISKRA (100 kg) i spalał mi on się znakomicie utrzymując wysoką temperaturę, było mało popiołu. Cena tego groszku to chyba 860 zł za tonę. Wcześniej miałem problem z sadzą. Musiałem czyścic piec co tydzień, ale po przyjściu kominiarza i zrobieniu odpowiedniego nawiewu powietrza do piwnicy (do pieca) problem z sadzą w większym stopniu zniknął. Kominiarz powiedział, że te piece potrzebują bardzo dużo świeżego powietrza i w każdej kotłowni powinien byc taki nawiew. Poza tym to z ustawieniami trzeba kombinowa. Ja przesiedziałem w kotłowni chyba ze dwa tygodnie albo i więcej. Moje ustawienia to F5-90, F7-20, F8-75. Po sezonie grzewczym tj od września do maja spaliłem prawie 5 ton ekogroszku. Dodam, że jak były mrozy to dodawałem na ruszta drewno i tym samym mniej mi spałał groszku. Dom mam nieocieplany, typową kostka z lat 80 -ych. A i jeszcze jedno jak dzwoniłem do dostawcy ekogroszku ISKRA to powiedziano mi, że do piecy HEF nie wszystkie ekogroszki będą dobre. Pani poleciła mi ekogroszek z kopani Piekary i drugi własnie ten ISKRA. Teraz chyba wydam więcej na ekogroszek ale dobrej klasy niż jakbym miał sie męczyc jak w tym roku.

Mam drugi sezon HEF MULTI MAT i muszę przyznać że rzeczywiście jest ciężki kocioł do nastawień i bardzo mało elastyczny w "czasie" do prób. Aby cokolwiek w nim poobserwować należy mieć 7-8 godzin czasu i anielską cierpliwość. Nikt generalnie nie powinien się kierować nastawami fabrycznymi z otrzymanej instrukcji, bo to kompletna porażka. Mam piec 25 kV oraz sterownik COMPIT 520. Moje nastawy przy ekogroszku Pieklorz Bytomski bardzo kaloryczny, to wentylator całkowicie otwarty 100% jego nastawy F5 70, podanie ekogroszu F7 8-9 sekund, a F8 23-24 i w takim marginesie pracuje. Efekt jest taki że zużycie na poziomie 30 kg ekogroszku max 40 kg, mała spiekalność. I jakoś to wszystko działa. Pozdrawiam

Przegladajac strony internrtu widze ze nie jestem odosobnionym przypadkiem. Ewidentnie piece firmy Hef to buble czy tez bledy produkcyjne. Spalanie potezne te same objawy. Serwis i gwarancja to fikcja. Firma Hef nawet nie probuje pomoc i z daleka wskazuje coraz to rozniejsze przyczyny spalania . Az w koncu przestala odpowiadac (pewnie czekaja do lata). Bedac po rozmowie z prawnikiem przekonuje sie by skierowac sprawe do sadu tym czasem zbieram paragony za wegiel i zemszcze jak szeewc. Zapraszam wszystkich z podobnymi problemami z ta firma do kontaktu sieda@op.pl uwazam ze poza sadem tematowi powinien przyjrzec sie rzecznik praw konsumenta. Pozdrawiam a firmie Hef zycze troszke wiecej odpowiedzialnosci za wlasne produkty.

witam wszystkich nieszczesnych posiadaczy pieców HEF.mam podobne problemy jak wszyscy duze spieki,pelno sadzy dym kłeby dymu i ogromne spalanie.kotlownia i jak reszta piwnicy wyglada strasznie i to ponoc sa piece ekologiczne!!!!!!!!!!!!!!!!!.firma HEF problemy ze swoimi piecami ma gleboko gdziec,dla nich liczy sie tylko kasa!!!!PRZEDSTAWICIELE I SERWISANCI NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA NA TEMAT USTAWIEN TEGO PIECA WIELOKROTNIE BYLI U MNIE Z WIYTA PRACOWNICY Z LUBLINCA I KAŻDY MÓWI CO INNEGO ,A PIEC USTAWIAJA NA ZASADZIE PROB I BŁĘDÓW BARDZIEJ BŁĘDÓW!!!!!SPRAWE SKIEROWALEM DO SĄDU I TO SAMO WSZYSTKIM DORADZAM SZKODA NASZEGO ZDROWIA I NASZYCH PIENIEDZY NA TAKI BUBEL JAK PIECE HEF

dzień dobry czy ktoś wie co można zrobic zeby ten piec tak nie dymił,nie szlakował i byl bardziej ekonomiczny????prubowałem chyba wszystkich ustawien f7od10 do 35 f8od29 do 60.wiele czasu spedzalem w kotlowni i zero rezultatu,piec chodzi jak chce pali ponad60kg na dobe a w domu 19c.producent gra w kotka i myszke tylko odpisuje i zakazdym razem zadaje nowe pytania i sprawa ciagnie sie w nieskończoność.czy jest choćjedna osoba która jest zadowolona z tego pieca??????czemu na stronie hef nie ma forum????

jak

Również mam piec hefa po roku miałam wymieniany palnik bo byl krzywy powymianie piec chodził dobrze jeden dzień teraz juz nie mam gwarancji chociaż zglosiłam to jeszcze w czasie gwarancji nie zostalo to mi uwzględnione ponieważ napisano mi że to sie liczy od dnia kupna pieca a nie od wymiany tego krzywego palnika, teraz dalej mam problemy zwala węgiel z jednej strony niespalony i nic nie moge zrobić znikąt pomocy wszyscy sie wypinaja firma która nam ten piec sprzedala wysyła nas do Lublinca , natomiast Lubliniec wysyla nas do firmy gdzie kupiliśmy, która kompletnienie ma pojęcia co robić ostrzegam wszystkich to naprawde sa buble każdy inny piec na eko groszek jest lepszy niz Hef,

mam dość tego pieca,ustawiam i ustawiam i nic,wymieniam groszek i tez nic. W niezamieszkanym jeszcze domu przy włączonej podłogówce tylko na dole kuchnia,korytarz i łazienka,spala cały zasobnik przez 4 dni,popiół wyciągam co dziennie całą szufladę.OGRZEWANIE GAZEM WYDAJE SIĘ ROZSĄDNIEJSZE.A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE Z z kotłem na groszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam
Może kupcie leszy opał. Eko-groszek jest różnej jakości. Jak jest mało kaloryczny to daje dużo popiołu i słabo się pali. Den lepszy zawsze jest droższy. Nie kupujcie ruskiego ani czeskiego tylko polski.

ja np mam gdzies groszek Kupuje orzech i krusze. Taniej wegiel pewny piec pali jak marzenie (tfu odpukac). W zeszlym sezonie pieknie mie robili w jajo z groszkiem cyganionym ze nie mam pytan. Pomieszanym z byle g...wnem. W domu teraz 22/19 za oknem -2/-8. Zasobnik na 5-6 dni. podawanie 18 przestoj 40 wentyl otwarty na 50% predkosc 68. przedmuch co 15 min.Sterownik compit R520. Chałupa nowa 140m. Tez przesiedzialem kolo "Andrzeja" mnostwo czasu zeby dograc parametry. Nawet zaczalem z nim gadac hehehe. ;) Uwaga na ten sterownik w polaczeniu z termostatem pokojowym. Jest blad polegajacy na tym ze po rozwarciu wejscia temp kotla spada do 53st.(a min wg HEF'a to 57) Jest po prostu zle zestrojony sterownik z piecem. Walcze z HEF'em zeby mi to jakos zmienili. Niestety nie ma optymalnych ustawien Wszystko zalezy od zlodzieja ktory Wam sprzedaje groszek, ocieplenia domu, instalacji CO kaloryferow itp. Ale u mnie HEF 25kw grzeje jak Lucyfer pod kotłem ;))) pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.