265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Problem z kotłem CO prosze o poradę (ciśnienie wody)

Witam
Mamy w łazience kocioł dwufunkcyjny Vaillant od jakiegoś czasu w błyskawicznym tempie spada w nim ciśnienie wody. Pouzupełnieniu wody diziś rano do wartości 1,5 bara w tej chwili manometr wskazuje wartość bliską czerwonej kreski...
W zeszłym sezonie grzewczym nic takiego nie miało miejsca. Nie widac żadnego wycieku wody, ani bezpośrednio przy piecu ani przy kaloryferach. W międzyczasie był przekładany jeden (przesunięcie troche dalej na ścianie) z kaloryferów...

Bardzo prosze podpowiedzcie jaka może być tego przyczyna ?

pozdrawiam ania

Witam . Są dwie przyczyny spadku cisnienia albo jest gdzies nieszczelna instalacja -mały przciek koniecznie sprawdzic cała instalacje i odpowietrzyc.. druga to naczynie wzbiorcze ktore jest na plecach kotła moze byc uszkodzone . najlepiej wezwac serwisanta pozdrawiam

to czy jest układ szczelny,lub zapowietrzony, objawy widać przy dopuszczaniu wody.jeżeli układ jest nie szczelny to będzie się zapowietrzać a jeżeli jest zapowietrzony to przy dopuszczaniu wody ciśnienie szybko wzrośnie,kilka sekund po otworzeniu zaworu czy kranu.układ nie zapowietrzony dłurzej napełnia się wodą rzeby zwiększyć ciśnienie.

MAM PROBLEM Z INSTALACJĄ CO
SPADA CIŚNIENIE GDY MAM WŁĄCZONE CENTRALNE OGRZEWANIE, NATOMIAST GDY JET USTAWIONY PIEC NA GRZANIE WODY TO NIE NASTĘPUJE SPADEK CIŚNIENIA. NIE WIDZĘ NIGDZIE WYCIEKU WODY . NIE ZAUWAŻYŁEM ABY GRZEJNIKI SIĘ ZAPOWIETRZAŁY, ALE CZĘŚĆ GRZEJNIKÓW KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘNAJDALEJ PIECA JEST CHŁODNIEJSZA NIŻ POZOSTAŁE(DOM PARTEROWY)

Myślę że zepsuty jest psyhofizyczny wyłącznik logiczny. Należy wezwać łowcę sedesów i natychmiast dobrać się do majtek sąsiada. Jego płetwal błękitny bez większego trudu zamieni ten problem w igraszki cielesne i zapaskudzi ci podłogę w toalecie.

Ktoś wie, co to jest "Rafi"?
Czy to prawda, że to potomek pijanego pisuaru i dziurawego bidetu?
***
Niekórzy mają problemy z instalacjami i jeśli tu piszą o tym, to normalne. Inni coś wiedzą i doradzają (raz lepiej raz gorzej). Jeszcze inni mają problemy z głową, jak ów "Rafi". Może ktoś wskaże tej ofierze zabłąkanego plemnika odpowiednie mu forum?

Opisane objawy występują w sytuacji gdy zbytnio odchudzono przekroje rur w instalacji. Większe opory przepływu powodują spadek ciśnienia na instalacji i nadmierne obciążenie pompy obiegowej.

Pozdrawiam,

Witam,

[quote:JANUSZ ]MAM PROBLEM Z INSTALACJĄ CO
SPADA CIŚNIENIE GDY MAM WŁĄCZONE CENTRALNE OGRZEWANIE, NATOMIAST GDY JET USTAWIONY PIEC NA GRZANIE WODY TO NIE NASTĘPUJE SPADEK CIŚNIENIA. NIE WIDZĘ NIGDZIE WYCIEKU WODY . NIE ZAUWAŻYŁEM ABY GRZEJNIKI SIĘ ZAPOWIETRZAŁY, ALE CZĘŚĆ GRZEJNIKÓW KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘNAJDALEJ PIECA JEST CHŁODNIEJSZA NIŻ POZOSTAŁE(DOM PARTEROWY)[/quote]

Mam ten sam problem, czego jest to objaw?
pozdrawiam
Zygmunt

1 Za mala pompa obiegowa, albo wystarczy przestawic na wyzszy bieg jak jest taka mozliwosc.
2 zle zrownowarzona instalacja,
3 na termostatach lub na zaworach moze zaciagac powietrze
4 zapowietrzona instalacja
5 naczynie do wymiany lub do nabicia
6 nieszczelna instalacja lub na kotle jakis wyciek
7 zapchany barometr zle pokazuje
8,9,10,,,,!
mozna by bylo wymieniac
Wezwac autoryzowany serwis! Najprosciej!

Jeżeli jest to nieszczelność, to polecam chemiczny uszczelniacz Repaterm. Jest bardzo łatwy w użyciu. Firma Repatech (producent) specjalizuje się w produkcji uszczelniaczy i jest on chyba najlepszy.

Miałem podobny problem, ale okazało się an końcu, że to manometr źle pokazywał ciśnienie ;) Wymieniłem manometr na gasconcept.com/oferta/manometry-i-zaworki-iglicowe/manometry-cisnienia.html i wszystko jest już w porządku. Ciśnienie wody "ustabilizowane". Czasami najbardziej oczywiste usterki sprawdzamy na końcu.

Ja mam taki sam objaw. Ciśnienie spada w 1 h z 2,5 do 0,3 bara. Wezwałem serwis profesjonalny. Sprawdził, postawił diagnozę, że piec jest zdrowy i przyczyny należy szukać w rurach :) skasował i pojechał. Zostałem z problemem.

mam ten sam problem, czy usterka manometru może mieć wpływ na spadające ciśnienie?

[quote]mam ten sam problem, czy usterka manometru może mieć wpływ na spadające ciśnienie?[/quote]

Mam kocioł Aristona ACO B 24BFFI. Ciśnienie spada do zera w kilka godzin. Czy może mieć na to wpływ wymiennik ciepła lub niesprawny manometr. Co ciekawe ciśnienie spada też przy wyłączonym kotle, ale wszystko wraca do normy jak włączę CO. Przy wyłączonym kotle kapie też kondensat.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.