273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Podłączenie piwnicy pod kanał wentylacyjny w bloku

Witam.
W przynależnej do mojego mieszkania piwnicy w bloku chciałbym hobbistycznie prowadzić działania, które mogą generować pewne ilości dymu i nieprzyjemnego zapachu. Zrobiłem odpowiednią zabudowę (skrzynię) z podłączonym wentylatorem (250 m3/h). Chciałbym dowiedzieć się czy jest szansa na wpięcie się w istniejący kanał wentylacyjny w piwnicy.
1. Piwnice nie posiadają okien.
2. Na korytarzu znajduje się kanał wentylacyjny (wentylacja mechaniczna-zamontowany jest wentylator). Nie udało mi się znaleźć kanału nawiewnego, a skądś powietrze musi być pobrane, prawda?
3. Znajomy koniarz może mi pomóc w dokładnej inspekcji kanałów wentyalcyjnych, wpuszczeniu rury spiro w kanał, itp.

Do kogo udać się z tą sprawą? Zarząd wspólnoty, administracja budynku?
Z góry dziękuję za porady.

A co ma koniarz do tego?

Jeżeli planowane są działania, gdzie będzie będzie dym skutkiem ubocznym wraz z zapachem, to ludzie /sąsiedzi mogą odbierać np. "ten dym" jako pożar...
Należy zapytać adminitrację w pierwszym kroku czy możesz takie działania prowadzić w piwnicy, pytanie także czy to nie będzie uciązliwe dla sąsiadów / również w piwnicy.... a jeżeli Administracja wyrazi zgodę pod warunkami (np. instalacja wentylacyjna etc.) to wówczas dopiero należy szukać rozwiązań technicznych.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.