273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

podłączenie nagrzewnicy wstępnej do ecovent midi

Witam potrzebuję pomocy mam rekuperator ze sterownikiem ecovent midi i chciałbym podłączyć nagrzewnicę wstępną aby zabezpieczyć wymiennik przed zamarzaniem w mrozy na fotce widać jak mam okablowany sterownik przez producenta centrali.
Nagrzewnicę chcę zastosować kanałową fi 200 o mocy 1KW, czy oprócz nagrzewnicy coś będzie jeszcze potrzebne aby uruchomić automatykę załączania i wyłączania takiej nagrzewnicy ? (aby np wyłączyła się jak silnik się zatrzyma)
Czy przed nagrzewnicą musi być koniecznie filtr ? czy tez go izolować wełną i czy wełną izoluje się nagrzewnice ?
Proszę o porady jak to uruchomić

Zdjęcia

Bez tytułu.jpg
Bez tytułu 1.jpg

Witam . Przebrnol Pan może przez to podłączenie nagrzewnicy w tym ozonie ?

Czy ktoś może opisać powyższy temat, jak poprawnie zrobić takie podłączenie i dokonać zmian w sterowaniu rekuperatorem aby nagrzewnica była wykrywana i sterowana przez ten sterownik?

Nic nie trzeba podłączać - kup nagrzewnicę EKA NV PTC/PS i po sprawie
Nagrzewnica ma zabudowaną automatykę regulującą + presostat, który puszcza zasilanie tylko wtedy gdy wykryje różnicę ciśnień wywołana przepływem powietrza w kanale - innymi słowy - jak centrala nie działa to nagrzewnica się nie włączy.
Na obudowie nagrzewnicy jest nastawnik temperatury = nastawiasz powiedzmy -3C (zakres jest od -10 do +50) i nie musisz nic łączyć z automatyką centrali.
Sygnałem do pracy nagrzewnicy jest różnica ciśnień oraz odczyt temperatury w kanale przez nagrzewnicę ... i tyle.
Trzeba tylko ustalić sobie jaką potrzebujesz moc no i fi kanału.
Pytaj w hurtowniach o nagrzewnicę EKA NV PTC/PS z SALDY

Zdjęcia

111.jpg

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.