265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

osotatnie grzejniki nie grzeją

Witam, mam taki problem że ostatnie grzejniki (aluminiowe) w mojej instalacji do ogrzewania nie grzeja wcale lub grzeja tylko po zakreceniu innych grzejnikow, stało sie tak po zmianie pieca. przy piecu mam zamontowana pompke która byla sprzawdzana i działa. prosze o mozliwe szybka pomoc. około 150m2. powierzchnia do ogrzania, piec 18kw

Proponuje wezwać montera, który ostatni robił instalację.

A mnie nie grzeją 2 i 3 w kolejności na parterze , natomiast na piętrze ( kolejno 4,5,6) grzeją wszystkie .Zamontowałem w nich odpowietrzniki i nic !
Aha i jeszcze ciekawe gdy pompa chodzi to grzeją a kiedy wyłaczę ja to przestają grzać !
Co mógłbym ztym zrobić , też proszę o rade!!!

witam -w skrócie piec zębiec 25 kw,pompa (3,5 m3/h), kaloryfery delonghi,ciśnienie na zbiorniku 1-1,2 bara rurki cienkie 1/2 i 3/4 cala(parter miedż,reszta plastykowe ponieważ instalacja była pierwotnie robiona pod piec elektryczny),od pieca mam 2 rozgałęzienia,
1-leci na parter(poprzez korytarz 2 kaloryfery,pokój 2 szt,i kuchnię -1 szt.---grzeje super,aż parzy :)
2-piętro i poddasze
---piętro zrobione jest tak,że w lewo są 2 kaloryfery(pokój,łazienaka),oraz w prawo 2 sztuki----ostatni końcowy niedogrzewa ???????? tylko dlaczego,skoro pozostałe pieką,a ten jest ledwo ciepły i tylko ok 1/4 wysokości od góry,odpowietrzany wiele razy i nic,,,rurka dochodząca do niego jest gorąca,termostat też,a dalej lipa wielka,zaóważyłem ,że ma delikatny spad bo hak 1 osiadł,sprawdziłem poprzez podnośnik samochodowy i w idealnym poziomie lekko drgnął-zrobił się ciepły na 3/4 wysokości od góry,a dół lodówka,odpowietrzanie nic nie pomogło

TEN SZWANKUJĄCY KALORYFER PAŻYŁ RAZ-GDY PRĄD WYŁĄCZYLI I TEMP WODY BYŁA BLISKA 100.
-kombinacje typu odcięcie parteru i puszczenie ogrzewania tylko na górę nic nie dały,również pozamykanie innych grzejników,a pozostawienie tegio felernego w obiegu

w weekend zamontuję nowe haki trzymające felerny kaloryfer,lecz pomysłów już nie mam jak go ożywić

CZY TAKA SYTUACJA MOŻE WSKAZYWAĆ NA USZKODZENIE TERMOSTATU ???(albo inaczej jakie są tego objawy)

propzycje proszę na : 25jaca@wp.pl

jezeli sa zamontowane zawory teromstatyczne danfos prosze ustawic sobie przeplywy w kolejnosci najmniejszy przeplyw na najcieplejszym grzejniku i najwiekszy przeplyw na najzimniejszym. jezeli nie ma danfosow to proponuje kryzowanie.

pozdrawiam

Przyczyn może być wiele np.czy wiesz o tym że zawory termostatyczne mają dwie regulacje jedna na gałce ustawiasz zakresy temperatur a druga po zdięciu głowicy można ustawić ilość przepływanego czynnika taka "kryza" sprawdź może to Ci ew.pomoże

Jaca: Dobrze rozumiem - masz piec na paliwo stałe i instalację zamkniętą z naczyniem przeponowym?

sprawdzić wirnik w pompie, zamontować mocniejszą

grzejniki przemiarowane tz. za mała średnica rur. poz,

zdjąć głowicę, wyregulować kryzę na zaworze, sprawdzić zawór powrotny i ostatecznie przelać przez niego wodę bo ma poduszkę powietrzną.poz.

A najpierw puknąć się w łeb po czym otworzyć instalację i wywalić naczynie przeponowe razem z pompą.

witam. mam kociol na wegiel, drzewo. ale cos ostatnie grzejnik slabo grzeja. tzn. gora jest ok ale zeberka zimne jak lod. czy ktos moze mi pomoc. dzieki

mi dwa ostatnie grzejniki nie grzeją i nie ma ciepłej wody . co się stało . ?

co zrobic aby grzeiniki grzaly

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.