273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

grzejniki żeberkowe grzeją do połowy

NA WSTĘPIE GORĄCO WSZYSTKICH WITAM.
Mój problem polega na tym że: moje mieszkanie w bloku jest na parterze mam założone zawory DAMFOS przy grzejnikach i grzejniki grzeją tylko do połowy swojej szerokości na długości jest ok. Nadmieniam że podczas zakładania zaworów hydraulik ustawił je na 7 i założył do nich jakąś KRYZE która ma nie zakłucić ogrzewania na wyższych kondygnacjach ponadto na wyższych kondygnacjach są zwykłe zawory z głowicami regulacyjnymi i nie mają założonych KRYZ. Ja sam nie mogę regulować temperatury w mieszkaniu ponieważ nie zakupiłem do tych zaworów głowic regulacyjnych bo i po co jak grzejniki grzeją tylko do połwy ,całym ogrzewaniem w bloku steruje WYMIENNIKOWNIA.Spółdzielnia i hydraulik rozkładają ręce nie wiedzą co zrobić, ostatnio hydraulik przerobił w moich grzejnikach powrót tzn. załozył z drugiej strony grzejnika na dole , to tez nic nie dało.
Jak by tego było mało jeden z tych grzejników sam się wyłancza tzn. cały pion jest gorący a on jest zimny po kilkunastu godzinach grzejnik znowu grzeje do połowy. W tym bloku tylko ja zgłaszam takie problemy do spółdzielni u innych lokatorów jest ok. Proszę o poradę z góry dzięki . POZDRAWIAM .

Wydaje mi sie że nie potzrebne są kryzy na twoich grzejnikach, zawory mają bardzo małe przepływy, nie zaleca sie montowania zaworór term. w blokach, ponieważ szybko sie zabrudzają bo mają mały przepływ. Jest za słąbe ciśnienie i nie dogrzewa całośc, jeszcze ustaw grzejnik odpowietrznikiem minimalnie do góry. Spróbuj załozyć jeden zawór normalny i zobacz czy bedzie rówżnica. Pozdrawiam

Jeśli masz odpowietrznik przy grzejniku,to skorzystaj z niego !Spuść po ok 5 litrów wody z każdego grzejnika i nie martw się ,że zabraknie,bo automat w węźle uzupełni. Ja miałem dokładnie to samo. I jeszcze jak zobaczysz hydraulika ,ktory opiekuje się blokiem ,to daj mu na coś do picia i ustawi Ci kryzy.Specjalnie przykręcają na parterach na minimum,żeby cokolwiek dochodziło na ostatnie piętra. Pozdrawiam.

Szczegółowy opis działań przy grzejniku grzejącym do połowy można znaleźć w tym artykule https://wentylacja.com.pl/news/grzejnik-nie-grzeje-co-jest-przyczyna-67228.html

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.