273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Lokal a ogrzewanie gazowe z butli

Witam!
Potrzebuje informacji na temat jakiegos durnego przepisu który wspiera monopoliste czyli ZG.
Planuje zakupic grzejniki gazowe szt. 2 typu http://www.mora.com.pl/index.php?s=26&a=18&lang=Pl
nie wymagają one zezwoleń na kominy i wentylacje(budynek stary brak wolnych ciagów kominowych).W budynku jest instalacja gazowa(opłakany stan) lecz omija szerokim łukiem mój lokal poza tym koszt instalacji na pewno był by znaczny.
Grzejniki te wystepuja równiez na propan butan więc postawienie dwóch butli 11kg było by miłe.
Ponoc jest przepis który mówi o tym ze jak występuje w obiekcie gaz miejski to nie wolno zasilac urządzen z butli.
Teraz pytanie czy obiekt to duza kamienica czy mój lokal.
Z racji na oszukany skład gazu miejskiego(dodają za dnia masę wypełniacza czyli azotu) jest on mniej kaloryczny niż powinien pod kazdym wzgledem wolałbym butle.
Czy może ktoś mi pomóc jak legalnie z projektem i zgodami to p ogrzewanie przeforsować.
Dodam tylko ze czechach ten typ ogrzewania jest najbardziej popularny i montuje sie go pod parapetami z tad takie lufciki pod nimi ,jest bardzo cichy tani i skuteczny.
Pzrepisy czeskie pozwalaja na montaż na partech na wysokości nawet 0,5m nad gruntem u nas oczywiście dopiero od 1szego pietra czt 2,5 metra.
Pozdrawiam

jak jest dostęp do gazociagów, to butlą nie możesz ogrzewać tak czy siak, czy to lokal, czy dom, poza tym człowieku, to najbardziej niebezpieczne z rozwiązań, co chwila się slyszy, ze jakas butla gdzies wybuchła. u mnie gazociagów nie ma doprowadzonych, a mimo to butli nawet nie wzielam pod uwagę, ogrzewam gazem lpg ze zbiornika w dzierzawie od amerigasu. Butla to dla mnie persona non grata jesli chodzi o ogrzewanie

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.