Witam, czy ktoś z Was widział już nową kurtynę EUROHEAT w czasie pracy? Ma świetne parametry, no i design niczego sobie, ale nie wiem, jak się sprawdza w praktyce
Witam, czy ktoś z Was widział już nową kurtynę EUROHEAT w czasie pracy? Ma świetne parametry, no i design niczego sobie, ale nie wiem, jak się sprawdza w praktyce
No właśnie, ja też jestem ciekaw jak te kurtyny sprawują sie w praktyce, bo sam noszę się z zamiarem zamontowania trzech kurtyn. Nie rozumiem tylko dlaczego wyłącznik drzwiowy na dwóch stronach katalogu jest podłączony w różny sposób.??? Czy można podłączyć jeden wyłącznik drzwiowy do trzech kurtyn jednocześnie?
Wszelkiego typu kurtyny "odgórne" wystudzaja pomieszczenie. Więc są dalece nieracjonalne. Przy otwarciu drzwi, niezależnie od strumienia powietrza, jakś część zawsze wyjdzie na zewnątrz, ta sama ilość powietrza jest uzupełniana przez zimne powietrze dołem. By kurtyny powietrzne działały powinno się nadmuch ciepłego powietrza dawać w słupach nisko po obu stronach drzwi, lub, lekko od dołu przez kratkę w podłodze kratka w podłodze.
Panie TB ,a jak będzie w chłodniach?
Nie prawdą jest że kurtyny powietrzne montowane u góry wystudzają ....tylko "żle dobrane" nie zabezpieczają przed napływem zimnego powietrza .A wielkośc strumienia powietrza ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego odcięcia pomieszczenia od napływu zimnego zewnętrznego + utrzymanie nadciśnienia w strefie drzwi....oczywiscie.
jako suszarka do włosów jest bardzo dobra :))))))))
Panie Dariuszu skąd nadciśnienie? czyżby kurtyna pobierała powietrze z zewnątrz? Jest Pan pewien, że nic ciepłego powietrza z kurtyny nie wychodzi na zewnątrz przy otwartych dzwiach? Bo jeśli chć część wychodzi to którędy jest to uzupełniane? czy zdecydowne podniesienie temperatury przy najgorzej izolowanym miejscu (drzwiach) nie podraża kosztów ogrzewania?
Czy może kurtyna jest po to by nie wpuścić zimna?
Panie TB czepiasz się Pan słówek P. Dariusza a sam Pan "wpuszcza zimno" do pomieszczenia.
Oczywiście,że jedynym słusznym rozwiązaniem jest izolowanie drzwi od wewnątrz (30 cm.styropianu).
Pozdrawiam i czekam tylko kiedy przeczytam rady co do klimatyzacji samochodowej autorstwa Pana T. B .
ale są słuchy, że automatykę maja kiepska i nie moga sobie z nią poradzić. Taką opinie słyszałem już od kilkunastu niezależnych osób, więc cos w tym jest..........
pomyślcie o porządnej automatyce ....
Co poradzić, że zawsze śmieszyły mnie wszystkie rozwiązania nie wpuszczające zimna, kurtyna powietrzna od góry, styrpian na zewnątrz fundamentu w domu niepodpiwniczonym, styropian na ścianie osadzonej na fundamencie, a kolki ze śmiechu dotałem jak zobaczyłem projekt docieplenia starego domu gdzie był mur 40cm 5 cm wentylacja i kolejny mur na który miał iść styropian!!!!
Jestem szcześliwym użytkownikiem Kurtyny Defender, jestem bardzo z pracy urzadzenia, wysokie parametry, świetny design no i cena, w połączeniu z prosta automatyka w pelni realizuje zakladane zadania. Gorąco polecam...
A lednak gorące powietrze podawane nad drzwiami podraża koszty ogrzewania. Utrzymując wysoka temperaturę przy z natury słabo izolowanych drzwiach, a część ciepłego powietrza, które "ucieka" przez otwierane drzwi jest uzupełniana zimnym dołem i żaden dobór kurtyny tego nie zmieni, tyle co wyszło ( a wychodzi)tyle musi wejść.
A do Pana Awaxa, są tacy co się przekonali i zmienili na "dmuchajęce " słupiki na dole po obu stronach drzwi np sieć sklepów ALDI w Niemczech.
Panie Awax, oczywiście, że izolowanie drzwi byłoby dobrym rozwiązaniem,(gdyby nie wyższe względy) czyż w chłodniach robi Pan znacznie cieńsze dzrzwiniż ściany? Czy umieszczenie kurtyny z gorącym powietrzem na zewnątrz chłodni, nad drzwiami zmniejszy ilość ciepła wchodzącego do chłodni przy otwarciu drzwi? A ich stałe podgrzewanie z zewnąrz obniży koszty utrzymania niskiej temperatury w chłodni, zwłaszcza gdyby były gorzej izolowane.?.
Tematy na forum