273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

kominek z płaszczem wodnym + co na gaz kondensacyjny

kupilem poddasze o powieszchni 90m2 i zastanawiam sie na ogrzewaniu z kominka z plaszczem wodnym czy moge zamontowac taki kominek na poddaszu jakie warunki musi spelnic komin w jaki sposub miezy sie wysokosc komina do takiego kominka od miejsca w kturym jest zamontowany wylot spalin czy od dolu budynku

Zacznijmy od tego że kominek pracuje w systemie otwartym a piec w systemie zamknietym bo nie bardzo widze żeby podłogówka chodziła na otwartym z pierwszej porzyczyny że rury będa zarastały bo jest cały czas dostęp tlenu reszty nie będę opisywał ,a zatem kominek podłanczasz do instalacji przez wymiennik płytowy dobrany do mocy kominka na wyminniku są dwie pompy jedna pracuje w obiegu otwartym kominka a dróga pracuje w obie w obiegu zamknietym Co.Gdy zapalasz kominek i temperatura osiąga ok.40 stopni styki auks odcinają prace kotła startują pompy wyminnika płytowego a kocioł stoi i wszystko chula bez problemu i zaworów trujdroznych na sterowniku masz jeszcze dodatkowe styki pod który podłanczasz zawór elektromagnetyczny na doładowanie wyminnika ciepłej wody zastosowujesz sterownik do kotła węglowedgo z opcją dolnej i górnej temperatury w kładasz czujke do wyminnika i i ustawiasz żadana temperature wody uzytkowej jak chodzi kominek i temperatura jest niższa od zadanej otwiera się zawór i ładuje robiłem ten układ i wszystko ładnie pracuje podaj mejla to ci wyśle to rozrysowane jeszce podłanczałem solar do tego(na kotle na zasilani i powrocie muszą być pozakładane zawory zwrotne

Witam
Czy mogę prosić o schemat tego podłączenia?
jaro1971@tlen.pll
Wielkie dzieki

Witam, mam problem ze swoim kominkiem z płaszczem wodnym. Otóż po włączeniu podłogówki (ok. 140m2) i bojlera trudno osiągnąć temp. powyzej 50 stopni. Spalam ok. 3-4m3 drewna na m-c. Kominek "Hibana" 24kW. Zaznaczam, że ściana komina jest gorąca. Mam szyber na kominie. Jeżeli grzeję sam bojler to temp. nawet 80 stopni. Co może być nie tak? Dzęki za poradę.

Ja się zastanawiam czy warto inwestowac około 18 000zł na kominek z płaszczem wodnym.Bede montował piec kondensacyjny na gaz firmy vissmann ,zapewniaja mnie ze złuzycie gazu bedzie tak niewielkie ze nie bedzie mi chciało codziennie palic w kominku i robic sobie kotłownie z salonu,poza tym panowie w całym domu mam podłogówke pamiętajcie ze to około 30% oszczędniejsze od grzejników.

musisz sprawdzic filtr siatkowy jesli taki masz ,a pozatym czy twoja pompa nie jest za slaba i pytanie jak sterojesz podlog?

musisz sprawdzic filtr siatkowy jesli taki masz ,a pozatym czy twoja pompa nie jest za slaba i pytanie jak sterojesz podlog? komwest@wp.pl

ja osobiscie mam kominek z plaszczem wodnym i to jest jedyne ogrzewanie w domu o pow 120m ciepla woda 140l z kominka 7 grzejn i 40m podlog spalam na sezon max 15m drewna i jestem zadowolony
ps.makroterm moze pracowac w ukladzie zamknietym
pozdrawiam pytania na komwest@wp.pl

Czy moąna prosić o schemat
Z góry dziękuję

Witam serdecznie jeśli dostał Pan ten schemat to prosiłbym mi go też podesłać. Dziękuję z góry życzę miłego dnia.

jestem zainteresowany tym schematem

Wiam
Jestem własnie na etapie modernizacji systemu grzeczego domu jednorodzinnego i też zastanawiam się nad ogrzewaniem kotłem gazowym kondensacyjnym wspmaganym kominkiem z płaszczem wodnym i solarami. Czy mogłabym prosić cię o opinię jak sprawdza ci się ten układ ( jakiej firmy masz kominek) i schemat działania takiej instalacji. Z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam
Lucyna Przewoźniak
adres e-mailowy: lucyna.przewozniak@o2.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.