273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Klimatyzatory MB czy Haier

Ale mocno merytoryczne plucie. Ja np sprzedaję toshibę i haiera w tych samych ilościach.
Czy to oznacza,że toshiby 0 i haiera 0.
Byłbym zdziwiony tym,że kolega T.B.sprzedaje coś poza izolacją i bezstykowymi bateriami no i oczywiście kablami grzewczymi,które roztapiają padający z chmury śnieg.
Pozdrawiam.

awax - myśle że Twój wynik 0:0 jest jak najbardziej słuszny, bo jak można to porównać, może Galanz jest 100% ilością dla nich, wczoraj do OBI trafiły takie klimy (złomy), gdzie sa naklejki w pudełkach AKAI, HITACHI, i jeszcze jakaś, więc jaką chcesz taka masz :)
pzdr.

Skuteczna wentylacja i izolacja faktycznie skutkuje nie najlepszymi (delikatnie mówiąc) wynikami w sprzedaży klimatyzatorów, podobnie jak i pieców CO, Szanowny Panie Awax. I ich sprzedaż jest dokładnie 0 . A co do śniegu, to zapewniem, że pada z chmury.

Bez urazy Szanowny panie Brzęczkowski.
Jako energetyk zdaję sobie sprawę co może dobrze dobrana izolacja,ale jako praktyk wiem,że jeszcze długo nie zabraknie mi klientów w klimatyzacji.
Prawdę mówiąc klimatyzacja budynków mieszkalnych nie jest super atrakcyjna ,jest jeszcze przemysłowa,samochodowa i oczywiście moja specjalność czyli chłodnictwo.
Po prostu żdziwiło mnie,że taki przeciwnik klimatyzacji jak Pan w ogóle takie urządzenia sprzedaje.
Pozdrawiam

Nie sprzedaje! Jakby nakłonił pacjenta szukającego klimatyzaji, na wentylację i izolację? Gdyby nie miał klimy w ofercie. Przecież musi mu wpaść w łapy, sam byłem świadkiem.

Wszyscy którzy twierdzą iż firmy które są mało znane na rynku europejskim są złe i najgorsze.
Są poprostu zwykłymi naciągaczami.
Ponieważ te wielkie koncerny jak DAIKIN ,Fujitsu, Fuji, i inne też nie są produkowane w Chinach ,Malezji czy Tajwanie.
Przecież wszyscy poszukują tańszej siły roboczej.
Jak również niektóre firmy tak potrafiły udoskonalić swoje produkty aby były dopuszczane przez UE do rynku iż otworzyły sobie jakąś montownie w Europie np:obudowa urządzenia a cała reszta produkowana jest w Chinach lub itp.
Ale na tabliczce znamionowej urządzenia widnieje napis Made in Europe.
Nieźle to sobie wykombinowali.
Może być tak że poszczególne części są z innej fabryki oraz kraju.
Nie dajmy się zwieść i oszukać .
Bo nie wszystko złoto co się świeci.

Ważne jest od kogo sie kupi kliatyzator.Jełśi od firmy z dużej litery F - masz pewną gwarancję.
Od standartowego Dilera - może byc troche gorzej.
Co do Haier - miałem b.dużo reklamacji. kasetonowe - praktycznie 30%, ale psuły sie nawet piloty. Wymieniałem także sprężarki po 3 latach.
Dużo instalujemy ACSON - i do tej pory bez bólu, co nie oznacza ,że tomarkowy spzret.
Ale do domu kupiłbym sobie coś firm jak Trane, Carrier, Daikin , etc. - bo wiem ,że za 5-10 lat oni NADAL tam będą.

Proszę o opinie na temat tych dwóch marek. Które wg kolegów są solidniej wykonane i warte zainteresowania.
Żadna z powyższych firm. Polecam Fujitsu, Daikina, Mitsubishi Electric, Toshiba, Sanyo. Japończycy to dzisiejszy top, obecnie z naciskiem na pompy ciepła.

Proszę o opinie na temat tych dwóch marek. Które wg kolegów są solidniej wykonane i warte zainteresowania.
Żadna z powyższych firm. Polecam Fujitsu, Daikina, Mitsubishi Electric, Toshiba, Sanyo. Japończycy to dzisiejszy top, obecnie z naciskiem na pompy ciepła.
Jedyna sensowana odpowiedz w tym temacie. Wiekszosc panow napina sie i uprawia samogwalt w myslach penetrujac okolice okreznicy swojej wiedzy. Serdecznie pozdrawiam i zycze mniej stresow.

Witam wszystkich przedmówców.
Bez względu co piszecie, różnica między urządzeniami i firmami jest widoczna. Jeżeli ktoś je montuje to podczas montażu i samego użytkowania one wychodzą.
Jeżeli nie trafimy na wadę ukrytą w urządzeniu to i tak najważniejszą sprawą jest poprawnie wykonany montaż.
Pseudo chłodników jest na naszym rynku mnóstwo i jak przyjeżdżam czasami do klientów na awarie, to ręce mi opadają na debilizm "fachowców". Jak można się nauczyć na dwudniowym kursie montażu klimatyzacji? Jest coraz więcej firm które coś takiego robią, żeby tylko zwiększyć sprzedaż. Jest to niestety smutne, bo cierpią przez to zwykli ludzie, czyli użytkownicy.
Pozdrawiam wszystkich
Robert

Witam!
Klimatyzatory Haier pojawiły się znowu na naszym rynku lecz pod nowym dystrybutorem, oferta produktowa uległa zmianom. Czy miał już ktoś z nimi styczność, może się podzielić pierwszymi wrażeniami, jak z dostępnością części zamiennych?

Co to jest, to MB? Haier'a to znam. Całkiem przyzwoity sprzęt

Mam Aque czarną z Haiera i naprawdę wygląda i działa lepiej niż dużo droższe innych producentów , tu akurat mam porównanie bo w biurze mam inny drogi klimatyzator i jest głośniejszy i brzydszy

Kilka lat temu zamontowałem kilkanaście sztuk klim Haier, chodzą po dziś dzień. Jest nowy importer a ja znów montuje Haier'a

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.