273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Jakie studia magisterskie wybrać?

Witam wszystkich i proszę o poradę...
...w tym roku obroniłem tytuł inżyniera na AGH specjalizacja Wentylacja i Klimatyzacja Przemysłowa i zastanawiam się czy jest sens robić Mgr. Jeśli już to poszedłbym na zaoczne. Moje pytanie jednak jest takie: czy robić mgr z tej samej specjalizacji? A może warto rozpocząć studia na innym wydziale? Tylko jakim? Jaką specjalizację wybrać? Zastanawiałem się nawet nad inżynierią gazową na wydziale wiertnictwa nafty i gazu. Jednak wciąż nie jestem pewien, bo mimo wszystko semestr trochę kosztuje i szkoda wywalać kasę nie będąc przekonanym o sensie wyboru. Co polecacie? Dodam, że jeszcze nie rozpocząłem pracy w zawodzie. Jestem na etapie poszukiwania.

Pytanie kieruję do studentów, ale też do ludzi z branży. Pomóżcie :-)

Księgowość, bankowość i inne związane z obracaniem kasy...., widze że naładowany jesteś wielką przyszłościa w tym zawodzie.
Pozdr.

Po tym kierunku na IŚ to można co najwyżej kasetonami sufit wykładać :-)

[quote: misio]Po tym kierunku na IŚ to można co najwyżej kasetonami sufit wykładać :-)[/quote]

bardzo optymistyczna rada dla wszystkich kończących właśnie IŚ misio nie ma co :P

Wydaje mi sie ze warto zrobić mgr z wentylacji, bo jednak inż a mgr to spora roznica, chociażby w samym świstku.

>>>Misio nie wiem dlaczego taak uwazasz, ale sie mylisz. pozdrawiam wszystkich

MOŻESZ STUDIOWAĆ ZA DARMO!

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
najlepsza uczelnia logistyczna w Polsce ZAPRASZA do studiowania
na kierunku dofinansowanym z UE.

BUDOWNICTWO - studia inżynierskie

Zobacz naszą bogatą ofertę
www.mwsl.eu

Nie zwlekaj! Nabór trwa

Idz na Pszczelarstwo !!!!!!!! zrób specjalizację Zbijanie Bąków

Dlaczego? Już odpowiadam, bo nie ma pracy w tym zawodzie, to jakieś nieporozumienie.
Inżynier mechanik to jest konkret, inżynier od wentylacji i klimatyzacji? to śmiech. Nie polecam nikomu mgr. Kasetony jakie są i bez tego każdy widzi.

[quote:misio]Dlaczego? Już odpowiadam, bo nie ma pracy w tym zawodzie, to jakieś nieporozumienie.
Inżynier mechanik to jest konkret, inżynier od wentylacji i klimatyzacji? to śmiech. Nie polecam nikomu mgr. Kasetony jakie są i bez tego każdy widzi.[/quote]

Z tym że inżynier mechanik nie ma możliwości zrobienia nieograniczonych (w ogóle żadnych zresztą) uprawnień budowlanych w zakresie instalacji, w przeciwieństwie do inżyniera od wentylacji i klimatyzacji, który jest dzięki temu niezbędny na każdej budowie. Dziękuję dobranoc, giń, przepadnij, w gó..o wpadnij i radzę nie wypowiadać się na tematy, o których nie masz pojęcia.

Studia należy wybrać zgodnie ze swoją pasją. Trzeba odpowiedź sobie na pytanie co mnie interesuje, co chce robić w życiu i wybrać taki kierunek. W celu znalezienia natchnienia mogę polecić stronę z tematyką prac jakie powstają na różnych kierunkach studiów http://www.pracedyplomowe.edu.pl Wystarczy obejrzeć tematy i odpowiedź sama się znajdzie, co mnie najbardziej interesuje.

[quote: withoutnick][quote:misio]Dlaczego? Już odpowiadam, bo nie ma pracy w tym zawodzie, to jakieś nieporozumienie.
Inżynier mechanik to jest konkret, inżynier od wentylacji i klimatyzacji? to śmiech. Nie polecam nikomu mgr. Kasetony jakie są i bez tego każdy widzi.[/quote]

Z tym że inżynier mechanik nie ma możliwości zrobienia nieograniczonych (w ogóle żadnych zresztą) uprawnień budowlanych w zakresie instalacji, w przeciwieństwie do inżyniera od wentylacji i klimatyzacji, który jest dzięki temu niezbędny na każdej budowie. Dziękuję dobranoc, giń, przepadnij, w gó..o wpadnij i radzę nie wypowiadać się na tematy, o których nie masz pojęcia.[/quote]

Cymbale, nie musi robić bo bez tego dobrze zarabia (inżynier mechanik). Uprawnienia budowlane to mur aby starym dziadom leśnym dobrze się żyło i aby młody nie mógł pracować w zawodzie.

Poza tym nie ma co porównywać studiów mechanicznych z tą IŚ bo inż środowiska to śmiech na sali.

zanim wybierze się studia warto przeanalizować swoje umiejętności np u doradcy zawodowego lub w domu rozwiązując testy predyspozycji zawodowych. Takie teściki wskażą nam branżę w której będziemy się realizować i wg tego możemy wybrać studia lub inną drogę życiową. Osobiście rozwiązywałam testy na tomastest i ta baza jest bardzo dobra

również uważam, że testy predyspozycji zawodowych mogą rozwiać nasze wątpliwości. Tomastest ma obecnie jeden test za darmo więc warto to u nich sprawdzić

To fakt tomastest ma dobrą bazę i stosunkowo nie drogą..mają też dość fajny blog o obecnej sytuacji na rynku pracy i wśród pracowników i pracodawców..w sumie ciekawe artykuły

Studia to jedno, a druga sprawa to uprawnienia budowlane.
Po skończonych studiach i odbytej praktyce zawodowej będziesz musiał zdać egzamin na uprawnienia.
Jest to dość szeroki temat tym bardziej, że w naszym kraju prawo cały czas się zmienia.
Jest w necie stronka: http://uprawnieniabudowlane.info na której jest dużo informacji na temat uprawnień budowlanych.

Możesz tam także skorzystać z programu do nauki do uprawnień budowlanych online. Rejestracaj i korzystnie z podstawowej bazy pytań jest darmowe ;)
http://uprawnieniabudowlane.info/uprawnienia-budowlane-testme

Bardzo przydatny. Nawet jak tylko chcesz sobie przećwiczyć Prawo Budowlane czy Warunki Techniczne.
Polecam ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.