W jaki sposób okreslić wartość nadcisnienia lub podcisnienia w pomieszczeniu. Czym to pomierzyć i czy róznica ustawienia np. czujnikow cisnienia w poszczegolnych pomieszczeniach lub na zewnątrz ma znaczenie?
W jaki sposób okreslić wartość nadcisnienia lub podcisnienia w pomieszczeniu. Czym to pomierzyć i czy róznica ustawienia np. czujnikow cisnienia w poszczegolnych pomieszczeniach lub na zewnątrz ma znaczenie?
Jak zwykle głupie pytanie bez szczegółów. Głąb oczekuje encyklopedycznej wiedzy na to ogólne pytanie. !! A jakie róznice chcesz mierzyć cżłowieku? i po co Ci ta wiedza? Chcesz mierzyc różnicę 1 Pa czy 100 Pa? - bo mówimy o różnej klasie pomiaru?
Troszeczkę więcej kultury by się przydało na Forum. Nie jest ono wyłacznie dla tych co pozjadali wszelakie książki fachowe i mniej doswiadczonych traktują jak osły. Jeżeli ktoś nie chce się podzielić swoja wiedzą to po co tu występuje (jeżeli się z tym nie zgadzasz to po prostu nie odpowiadaj). A wrcając do tematu moje być może lakoniczne pytanie wynika z niewiedzy, a problem jest następujący: w pewnej hali mamy do czynienia z podciśnieniem wynikającym z pracy układów wentylacyjnych. Pytanie jakie to podciśnienie jest (nie wiem czy 100 Pa czy 1 Pa) Zadano następne pytanie: mierząc różniecę ciśnień pomiędzy pomieszczeniem hali, a otoczeniem budynku, czy czujniki (chyba różnicy ciśnień) muszą być umieszczone na tej samej wysokości i czy będą różniece w wynikach pomiaru jeżeli będziemy zmieniać wysokość położenia czujników. Natomiast dokładność przyządów pomiarowch to druga sprawa. Czy są w stanie wykazać róznicę czy nie. Nie wiem. Nie mam doświadczenia i niewiele o tym wiem. Pozdrawiam i mam nadzieję że debilnych pytań nie zadaję.
Jak zadajesz treściwe pytania- to może dostaniesz treściwą odpowiedź. Jeśłi chodzi o wysokośc hali - chyba sam zdajesz sobie sprawe ,że różnica 5 m w wysokości czujnika nie wpływnie na wysokośc pomiaru cisnienia na czujniku.(na temperaturę TAK - będzie to znaczące) . Pomiaru nadciśnień lub podcisnień możesz robic TYLKO wtedy kiedy WIESZ ,że pomieszczenia są szczelne i posiadają ustabilizowany przepływ powietrza (np; laminarny, bo w stumieniu o dużej prędkości - ciśnienia będa sie zmieniały drastycznie) - a nie wiem czy w twoim przypadku (jakaś hala?? ale jaka?) jest to w ogóle do uzyskania (normalne budownictwo przemysłowe - praktycznie nie umożliwia takiej szczelności aby mierzyc wielkości paru Pascali - chyba ,że będzie specjalnie skonstruowana). Oczywiście strefy podciśnienia (lub nadcisnienia) będa wystepowały ZAWSZE w procesie strumienia przepływu powietrza od nawiewu (nadciśnienie) do wywiewu (podciśnienie)- ale to już inna para kaloszy...
yllaW czy ty nie jesteś z Wa-wy? Twoje zachowanie na to wskazuje. A może jesteś jeszcze fachowcem z Borysławia? Cieszę się ,że przynajmniej nie jesteś moim pracownikiem bo poznałbyś co to znaczy mobing. Pozdrawiam wszystkich sympatycznych formenów.
Mikromanometrem z rurką pochyłą MPR4. Przy przełożeniu 1:50 , błąd odczytu -dwie działki -odpowiada 0,32Pa.
Takie pomiary wykonywałem dla szpitala.
I pomijam już Twoje chamskie odzywki. Chodzi o ten mętny wywód dotyczący nadciśnienia w hali i warunków pomiaru. Od razu widać że nigdy tego nie robiłeś.
Aby mieć dokładny pomiar trzeba to zleciś osobie , która wie jak to zrobić i ma przyrząd. Pytanie jest b. ogólne i ogólnie można odpowiedzieć że wysokość czyjnika może mieć wpływ na pomiar. Proponuję jednak abyś wyjaśnił w czym jest problem czyli co tak naprawdę przeszkadza (za duże/małe podciśnienie, zmieniające się , czy są jakieś wymagania technologiczne , czy tylko wysysa wodę z syfonów albo nie da się otworzyć bramy ?)
Koleś, twoje chamstwo stanie się niedługo przysłowiowe. Do tego nic mądrego na zadane pytanie nie powiedziałeś. Lecz się.
bardzo dobrze !! Ale nadal nie wiemy ile (Pa) ten facet chce pomierzyć i czy w ogóle pomieszczenia sa na tyle szczelne ,zeby można tak niskie róznice wyłapać. Gnomie 5m wysokości powietrza (zamienione na Pascale) jest poniżej jakiegolwiek błędu pomiarowego.!!
Tematy na forum