290
295
226
293
Strefa ekspertów HVACR

izolacja

Psycholu nic nie rozumiesz. To co piszesz to racja przy stałym utzymaniu temp. Ale tu myślacy ludzie piszą o strowamowaniu godzinowym. Choć trochę zrozumienia zaślepieńcze .
Kurna ..idiota no ...
Proponuję więc pokaż mi taki domek z użytkownikami.
Porozmawiamy z nimi i zobaczymy jakie mają przyzwyczajenia odnosnie sterowania grzejnikami

W domu 40kWh/m2 temperatura spadnie do 14C po tygodniu wyłączonego ogrzewania ! (no bo do innych nie stosujemy ogrzewania elektrycznego)

Koszty inwestycyjne przy niecentralnych systemach ogrzewania są przktycznie takie same czy montujemy 40W/m2 czy 120W/m2
Np. grzejniki z aisciem (pomiar 15razy na sek ze zdalnym sterowaniem) 500W cena brutto 330 zł 750W 340 zł 1000W 350 zł 1250 W 360 zł 1500W 370 zł 1750 W 380 zł 2000W 390zł!
Przy tak dokłądnym sterowaniu, w domu świetnie izolownym w pokoju 20m2 nie ma znaczenia dla opłat i komfortu czy będzie grzejnik 500W czy 2000W, pod warunkiem pracy nonstop. Ale w przypadku, gdy przy wejściu do domu i wył. alarmu ,a w/w alarm, wysyła rozkaz do grzejników by podniosły temperaturę z 14 st C na 23stC ,to musi to trwać porównywalnie z czasem zdejmowania butów i kurtki + umycie rąk. I wtedy 100W/m2 się świetnie sprawdza!

Tak, ale pomiar 15 razy na sekundę skutkuje krótkimi i częstymi włączeniami elementu grzejnego , wyższe moce powodują wysoką indukcyjność i wzrost cosinusa fi co powoduje wzrost natężenia pola elektromagnetycznego i zwiększa ryzyko chorób autoimmunologicznych. Chcesz umrzeć młodo, instaluj sobie ogrzewania elektryczne 100W/m2. nie wspominam już o takich drobiazgach jak wysoka temperatura elementów grzejnych w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami sterowanymi pogodowo. Praktycznie bez filtra wyłapującego jony nie obędzie się.

Dlatego też zaczynając przeprowadziłem całągamę doświadczeń, konsrukcji grzałek (nawet dla koncernu NIBE) Badania optymalnych konstrukcji pod względem "siania" pól elektromagnetycznych, prowadziłem w pracowni i pod okiem prof Czesława Przybysza z Instytutu Padstaw elektroniki WAT. Badał to też Prof Jezry Kalisz. Natomiast kable grzewcze gwarantujące pola mniejsze od naturalnych ziemi, (przebadane w w/w pracowni) wymyślił inż Maciek Susicki.
Zapraszam na Bartycką można zmieżyć, zapewniam że suma pól całego systemu ogrzewania domu 150m2 jest wielokrotnie mniejsza od drukarki, czy telewizora.

Dlatego też zaczynając przeprowadziłem całągamę doświadczeń, konsrukcji grzałek (nawet dla koncernu NIBE) Badania optymalnych konstrukcji pod względem siania pól elektromagnetycznych, prowadziłem w pracowni i pod okiem prof Czesława Przybysza z Instytutu Padstaw elektroniki WAT. Badał to też Prof Jezry Kalisz. Natomiast kable grzewcze gwarantujące pola mniejsze od naturalnych ziemi, (przebadane w w/w pracowni) wymyślił inż Maciek Susicki.
Zapraszam na Bartycką można zmieżyć, zapewniam że suma pól całego systemu ogrzewania domu 150m2 jest wielokrotnie mniejsza od drukarki, czy telewizora.
Ignorancie! Cała moja poprzednia wypowiedź była wyssana z palca! Ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś. Jakie cosinus fi w przewodzie jednofazowym ! Jakie pola elektromagnetyczne od kabla 50Hz 500W ? W innym wątku pisałem "100 Tesli" , co poniektórzy musieli poskręcać się ze śmiechu!
Wybacz, nie przywykłem dyskutować z koniem na poważne tematy. Żegnam.

Wyjaśniłem, że tego typu systemy nie mają wpływu na zdrowie, a nie pisałem o Pana "wiedzy", bo naprawdę nie ma o czym. Przecież podobne głupoty wypisuje Pan cały czas.

Dlatego też zaczynając przeprowadziłem całągamę doświadczeń, konsrukcji grzałek (nawet dla koncernu NIBE) Badania optymalnych konstrukcji pod względem siania pól elektromagnetycznych, prowadziłem w pracowni i pod okiem prof Czesława Przybysza z Instytutu Padstaw elektroniki WAT. Badał to też Prof Jezry Kalisz. Natomiast kable grzewcze gwarantujące pola mniejsze od naturalnych ziemi, (przebadane w w/w pracowni) wymyślił inż Maciek Susicki.
Zapraszam na Bartycką można zmieżyć, zapewniam że suma pól całego systemu ogrzewania domu 150m2 jest wielokrotnie mniejsza od drukarki, czy telewizora.
Ignorancie! Cała moja poprzednia wypowiedź była wyssana z palca! Ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś. Jakie cosinus fi w przewodzie jednofazowym ! Jakie pola elektromagnetyczne od kabla 50Hz 500W ? W innym wątku pisałem 100 Tesli , co poniektórzy musieli poskręcać się ze śmiechu!
Wybacz, nie przywykłem dyskutować z koniem na poważne tematy. Żegnam.
Czytam, czytam i nie wiem o czym ten czlowiek bredzi. Jak nie wiesz co to cosinus fi to nie zabieraj glosu w dyskusji na ten temat. Az sie wlosy na glowie jeza. Zeby zjadlem na tych tematach. Sorki za odkopanie tematu, ale trafilem tu przypadkiem i czytam sobie. Przydal by sie moderator, ktory by usuwal zbedne wypowiedzi i ewentualnie dokanczal wyjasnienia, bo z dyskusji nie popartej argumentami tylko iloscia glupich wypowiedzi ludzie czerpia wiedze i sie sugeruja czyjas niewiedza. Bzdury.

Czy zawsze niezrozumienie tekstu, brak podstawowej wiedzy, musi budzić agresję i "usuwanie"

Nie ma co się przejmować, gdy cię nie rozumieją; martw się raczej, gdy ty nie potrafisz zrozumieć innych.

Po wieloletnich staraniach i na stronach pl pojawiły się izolacje termiczne od wewnątrz.
ISOVER promuje teraz dom pasywny Multi-Comfort House i wcale nie zaleca ocieplania od wewnątrz, np na stronie 40 http://www.multi-comforthouse.pl/3.pdf można zobaczyć rozwiązanie dla połacznia ściana-fundament-podłoga.

http://www.isover.se/sw22587.asp
http://www.isover.se/sw22595.asp

Nie można pisać "ISOVER" ... Dobrze dodać który. Dla przykładu http://www.isover.fr//doc/isover/ficheP/RT2005.pdf
Nowy katalog wyklucza inne niż od środka izolacje.
Natomiast rozwiązania z >>>na stronie 40 http://www.multi-comforthouse.pl/3.pdf<<< są złe. Mimo wszystko grzeje się fundament . podgrzanie o jeden stopień i utrzymanie 14m3 fundamentu w sezonie grzewczym to minimum 10 000 kWh!!
Kolejny problem tego błędnego rozwiązania to zawilgocenie ściany przy tak grubej izolacji (musi być folia od wewnątrz)
Trzeci problem to sterowanie ogrzewaniem. W domach o małych potrzebach ciepła jest precyzyjna automatyka do ustawiania i programowania temperatury. Masa śiany jest w ewidentnej sprzeczności z w/w automatyką!

Moim zdaniem najlepszym materiałem izolacyjnym jest pianka poliuretanowa.
Ociepliłem swój dom drewniany tym materiałem i jestem zadowolony - bo znacznie zmniejszyłem swoje koszty za ogrzewanie. Szczególnie polecam Firmę CELS - tel. 535 999 725. Działają szybko i bardzo profesjonalnie. Więcej o nich na : www.cels.pl

Ja również polecam firmę cels. Ociepliłem u nich swój drewniany dom nad morzem. Latem jest chłodno a zimą przyjemnie cicho i ciepło. Piana weszła we wszystkie zakamarki. Polecam przedstawiciela z pomorza - konkretny fachowiec.
Więcej o nich na www.cels.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.