265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Instasoft HCR

Witam,

Może ktoś z użytkowników tego oprogramowania może mi powiedzieć czy jest dostepny katalog rur nierdzewnych. Ja posisadam wersje firmową ale ponoć z pełna bazą rur.
Byłbym wdzięczny za info.
PS. Na moje zapytania firma Instalsoft milczy więc dlatego pytam tutaj.

Pozdr.
Wojtek

Są rury NiroSan, KAN-therm Inox, Kisan Kistal Inox, natomiast brak jest rur ze stali nierdzewnej o połączeniach spawanych. Można spróbować używać rur stalowych czarnych ale nie wiem czy to będzie odpowiadać bo to zależy jakie będa grubości ścianek.

Dzięki za info. Jest tylko mały problem, te rury nierdzewne systemowe nie sa większe niż DN100, ja potrzebuje znacznie większe średnice. Szkoda, że nie można samemu tworzyc sobie katalogów, troche to ogranicza te oprogramowanie. Nie moge róweniż znaleść żadnych rur ABS. Moje projekty to przemysł a nie domki. Chyba będe zmuszony kupić coś naprawde dobrego do obliczeń hydraulicznych z możliwością pisania skryptów jak zawory regulacyjne działają, analyzą pracy pomp oraz możlwiością symulacji innych mediów niż tylko woda.
Pozdr.

W HCR czynnikiem grzewczym/chlodzącym może być woda lub woda z glikolem etylenowym lub propylenowym.

hej

Możesz mięć takie medium. jak klikniesz na źródło to w bocznym panelu sterowania mozesz zminic medium i dac cooling i wpisać stężenie. W denych ogólnych wpisz również różnice temp z tym ze dt musi byc np -5 zebys miał 7/12 bo w grzaniu jest zawsze zasilanie większe.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.