273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Eksploatacja klimatyzacji

Korzystam z wynajmowanej sali konferencyjnej posiadającej układ klimatyzacji. Sądzę, że właściciel sali niedba o filtry bo podczas kilku pierwszych minut pracy układu śmierdzi. Jestem elektrykiem i słabo znam nazewnictwo z zakresu klimatyzacji ale interesują mnie przepisy związane z "dbaniem o czyszczenie" filtrów. Czy są szczegółowe przepisy określające te "dbanie" i gdzie w internecie można je znaleźć? Pozdrawiam, życzę Zdrowia w Nowym 2006 roku. Janusz

Filtry jednostek wewnętrznych powinno się czyścić 2-4 i czasami więcej razy w roku, w zależności od warunków pracy.

Z filtrów raczej ten zapach nie pochodzi . jeżli jest tam chłodnica freonowa lub wodna to moga to byc zapachy z instalacji odprowadzania skroplin, taca ociekowa wykraplacz etc. Jeżeli ma narzewnice elektryczną często przy uruchomienu czuć zapach trochę nieprzyjemny pochodzący z nagrzewania się elementów grzejnych. Rada częśćiej robić konferencje wtedy instalacja się ustablizuje- może

umys KOSS-olem chłodnice i wyczyścić tacke ociekową wlewając do niej KOSS-septic (zabijanie bakterii i glonów).
To powinno pomóc.Te prace nalezy wykonać po czyszczeniu filtrów

Niestety sala nie jest nasza. Przeprowadziłem rozmowę z właścicielem, napisałem odpowiednie pismo opisujące objawy. Właściciel stwierdził,że dokonuje dezynfekcji( w co nie wierzę bo oszczędza na kosztach). Sporo osób chorowało na infekcje (ja miałem zapalenie płuc)> SANEPID (rozmawiałem) nie zgodził się na kontrolę i stwierdził, że nie jest biurem informacyjnym o przepisach!.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.