273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

dobór agregatu skraplającego do chłodnicy freonowej

Witam,

Proszę o pomoc i wskazówki jak dobrać agregat skraplający do chłodnicy freonowej w centrali wentylacyjnej o mocy 7 kW? Czy mam poszukać agregat o mocy 7 kW? Proszę o fachowe opinie

Wyślij do dostawców agregatów zapytanie ;)

Do doboru potrzebne Ci są:
- temperatura zewnętrzna,
- temperatura odparowania czynnika,
- ilość sekcji chłodnicy (przy tej mocy pewnie jedna).

Witaj, każdy agregat skraplający ma odpowiednią moc chłodniczą zależna od temparatury odparowania czynnika oraz od temperatury zewnętrznej To.
Patrząc w katalogach musisz znależć temparaturę odparowania czynnika chłodniczego (5-6 st.C) oraz temp. zewn. (27, 32, 35 st. C) i odczytać moc chłodniczą. Ostatnio brałem taki agregat (7kW) z Iglotech-u i powiem Ci że naprawde ładnie wykonany i w dobrej cenie. Link do strony:http://www.iglotech.com.pl/index.php?mod=dzial&dzial=1&pid=348. Jeśli Cie interesuje to mam katalog ich agregatów łacznie z danymi elektrycznymi. Agregaty są na R-407C. Jesli interesuje Cie agregat na inny czynnik chłodniczy to zapraszam do zapoznania sie z ofertą ThermoSchiessl.

Zapewne chłodnica dobrana jest na 32 oC i parowanie 7. Zależy jeszcze czy to jest R 410 czy 407. Zazwyczaj dobiera się agregat na około 0,95 mocy chłodnicy, co daje jakieś 6, 5 - 6 ,7 kW

[quote: Bartek] (...) powiem Ci że naprawde ładnie wykonany i w dobrej cenie. Link do strony:http://www.iglotech.com.pl/index.php?mod=dzial&dzial=1&pid=348. [/quote]

Nie ma jak to ładnie wykonany agregat?!


[quote: Bartek] Jeśli Cie interesuje to mam katalog ich agregatów łacznie z danymi elektrycznymi. [/quote]

Co to za kryptoreklama??

mnie zdziwił sam post!!! Jakim cudem ktoś kto projektuje wentylacje nie potrafi dobrać agregatu skraplającego?! żenada...

A ty jak się urodziłeś to już wszystko umiałeś i w pieluszce dobierałeś agregaty. cieciu

żenada...żółtodziób i festiwal przekonującego handlowca:)...proponuje stworzenie topików na tym forum "zaptania oretowe" albo "strefa żółtodzioba"...bo sie tu śmietnik wentylacja uprawia

panowie troche pokory wy tez kiedyz zaczynaliscie a po poziomie waszych wypowiedzi widac ze dalej nic nie prezentujecie jako fachowwcy w branzy ...zenada to wy glupie gnojki zasada jest prosta nie chcecie pomagac to nie odpisujcie szkoda waszego cennego czasu spedzonego w firmie tatusia lepije poczytajcie pudelka a taki zenujacy zoltodziób zrobi za was pare projektow

Z innej beczki
Agregat freonowy do centrali wentylacyjnej powinien być wyposażony w regulację mocy a już na 100% jest to konieczne gdy w agregacie jest jedna sprężarka i sterowanie czujnikiem temperatury powietrza nawiewanego.
W przeciwnym razie agregat będzie pracował skokowo w okresach niepełnych obciążeń (patrz minimalny czas pracy sprężarki, czas pomiędzy kolejnym załączeniem sprężarki).
Polecam dla regulacji temperatury nawiewanego powietrza doprojektowanie regulacji upustowej gorących par lub zastosowanie agreagtu firmy DAIKIN dedykowanego do takich rozwiązań z regulacją wydajności (droga sprawa). Pozostaje jeszcze woda lodowa.

pisząc " ładnie wykonany" miałem na myśli-PROFESJONALNIE, czyli wszystko dobrze przemyślane głownie pod względem konserwacji i naprawy. Nie chodzi mi tu o kolor obudowy czy konstrukcji. Jeśli jesteś wykonawcą to powinieneś docenić te cechy, a na marginesie jeśli użerasz sie czasami z inwestorami to powinieneś wiedzieć że dla nich liczą sie 2 rzeczy: ma działać i "ładnie" wyglądać. Co do drugiej kwestii nie jest to żadna krypto reklama.....człowiek potrzebuje pomocy więc staram mu się podsunąć pewne rozwiązania i do kogo może sie zgłosić (przypuszczam że Ty również na początku nie wiedziałeś co i jak, jeśli wogóle zajmujesz się tą branżą, bo narazie to nie napisałeś nic konstruktywnego). To tyle w tym temacie.pozdrawiam

[quote: mistrz went]A ty jak się urodziłeś to już wszystko umiałeś i w pieluszce dobierałeś agregaty. cieciu[/quote]

tylko się nie popłacz.....

Witam

Jako producent central wentylacyjnych i wykonawca instalacji ciągle musimy godzić jakość, niezawodność czy funkcjonalność urządzenia, systemu z oczekiwaniami inwestora co do estetyki.

Nie dziwi mnie więc, że ktoś określa agregat , jako "ładny, modny, ciekawy, nowoczesny".
Iglotech ma dobre agregaty i nie płacą mi za reklamę :-)

Pozdrawiam

@Justyna:

Z tym "modnym i ciekawym", to już Pani przesadziła :)

Producenci kształtu agregatu nie zmienią, ale z tego co wiem, to kolorami mogą żonglować dowolnie.

A agregat skraplający tej mocy, może być regulowany również hot gas by-pass'em. Nie tylko jakimś ustrojstwem Daikina.

Szanowna Pani Justyno, z tymi dobrymi agregatami, to raczej uważałbym, no ale wszystko się psuje nieprawda?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.