273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

dobór agregatu

Witam kolegów i zwracam się do was z prośba o pomoc w doborze agregatu to komory (mroźni) w której ma być utrzymywana temperatura -18 stC (przechowanie już zmrożonych ryb). Zajmuje się klimatyzacją pomieszczeń i nie miałem do czynienia z mroźniami a trafił mi się klient żeby zamontować agregat do takiej właśnie komory .Komora to pomieszczenie 2x2x2,5 m czyli nie jest duże , bydynek murowany z cegły dziórawki i w środku izolacja ze styropianu 15cm .Z kupnem agregatu to raczej niepowinno być problemu bo jest tego na rynku tylko czy mógł by ktos mi powiedzieć jakiej mocy powinien być ten agregat

witaj, najlepiej zadzwon tam gdzie Ci wyliczą to profesjonalnie. Ja zawsze dzwonie do firmy "berling" w Stefanowie pod Warszawą gdzie mi wyliczą moc chłodniczą i od razu mogą przedstawic ofertę na urządzenia chłodnicze, badz do firmy "Grasso" z przedstawicielstwem w Lublinie. pozdrawiam

ok dzieki za podpowiedź

Nie więcej jak 1,5kW przy -25/+35oC

W sumie najlepiej podpytać u źródła, czyli u producenta wtedy pomoga dobrać najlepszy sprzęt

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.