Gość: Perelman
2005-02-13 00:00
#1
Dla miłośników Bernouliego
Mamy dwa nadmuchane baloniki. łączymy je razem przewodem z zaworem. Otwieramy zawór. Co się stanie? Odpowiedź w piątek.
Gość: Flex
2005-02-13 00:00
#2
S MARC zapyta: czym napompowane?
TB: jak zaizolowane?
Puchatek: czy dymał mgr czy inż?
Spostrzegawczy: czy zawór jest między czy na zewnątrz?
Wally: który ma jaką hipotekę?
Praktykant: czy aby w całym nie ma dziury.
Student: kto kazał nadmuchać?
a Góraliczek: że już dmuchał i prawko mu zabrali!
Gość: Perelman
2005-02-14 00:00
#3
Flex! Idealnie scharakteryzowałeś całe towarzystwo na tym forum.
Gość: ja
2005-02-14 00:00
#4
Piękne !!!
Gość: Puchatek
2005-02-14 00:00
#5
Flex, Puchatek się o nic nie zapyta, bo lista ewentualnych pytań była by zbyt długa.
Nie chce mi się pisać i obciążać niepotrzebnie serwer. :-)
A Flex jak echo powtórzy za TB "jak zaizolowane?"
Gość: Flex
2005-02-14 00:00
#6
Jakoś się ostatnio w fizyce nic nie zmieniło.
Gość: Jarek
2005-02-15 00:00
#7
Bilans energii obu układów bedzie dążył do ustalenia.
Gość: Flex
2005-02-15 00:00
#8
I tu bym polemizował! Właśnie na WOT-cie oglądam 462 balony i nie dąża do usalenia czego kolwiek, a ty chciałbyś, ąby dwa coś ustaliły?! No chyba że to nie polskie balony.
Gość: S MARC
2005-02-15 00:00
#9
Cieszą mnie bardzo Panów pseudonimy. One mi się kojarzą z nazwiskami największych mędrców z GUMB. Tych co pisza go mieszkanców Gdańska o odpowiedzi Prezydenta Miasta Poznania. Nie wim czy to nie oni badaja baloniki, zamiast uwierzyć w Prawo Daltona. Pozdrawiam. Trudno jest Was zrozumieć bez pomiaru koncentracji CO2!
Gość: Perelman
2005-02-18 00:00
#10
Miałem dziś podać rozwiązanie zagadki. Ponieważ nie było żadnego zainteresowania nią więc uważam podawanie rozwiązania za bezcelowe. Oczywiście nie śmiem przypuszczać, że brak odpowiedzi wynika ze zbyt małej wiedzy miłośników Bernouliego.
Gość: S MARC
2005-02-21 00:00
#11
Panie P!
Pańskie zadania z balonikami zostały skwitowane na forum dyskusyjnym o uprawnieniach tylko dla mgr. inż. Bo tam nie pisało, czy takie przygotowanie zawodowe jest wymagane dla największych winowajców, którzy muszą odpowiadać za uprawnienionych z racji kupna lokalu. Czy też trzeba mieć mgr inż? Otóż szanowny Panie z uwagi na treść zadania nie może być odpowiedzi. Nie wiadomo co jest w balonikach. Jeśli założymy, że w pierwszym jest CO a w drugim CO2 i oba mają to samo ciśnienie, a zamiast zaworów błonę półprzepuszczalną, to pomimo Pańskiego niekompletnego pytania, na które nie odpowiada się, bo nie wiadomo o co chodzi,odpowiiem! Po uzupełnieniu założeń, można wbrew Pana oczekiwaniom i ignorancji odpowiedzieć: będzie przepływ gazów i to w obie strony! W obie strony wymiana informacji z takimi jak Pan jest trudniejsza, bo tu jeszcze nie odkryto praw pokonujących przyswajania wiedzy pomimo CO2 i CO. Nie wiem tylko, czy ma Pan dymiący kominek , czy szczelne okna! Przepływ gazów w balonikach wynika z Prawa Daltona. Kończąc dyskusję w poprzednich tematach wzięła mnie litość nad twardymi dyskami w komputerach. Bo one zaczęły bardzo długo otwierać strony z humorem. A na podstawie obserwacji zachowania komputera w spółdzielni przy rozliczeniach zużycia wody dochodzę do wniosku, że i te twardziele, mogą być pod wpływem CO2! Jak znajdę czas, to zacznę nowy temat. Ale najpierw musze pomóc pewnemu Wojewodzie, który nie ma pieniędzy na szpitale. Ale za to ma pieniądze na pracowników, którzy nie wiedzą co to są ławy kominiarskie. Zamiast ław zajęli się zajmować ustalaniem zarządu dla naszej wspólnoty mieszkaniowej. Który powstał na zebraniu wspólnoty, na którym nie było Kworum. Tak wybrana spóldzielnia zacząła urządzać obchody "wiosny" z udziałem kominiarza w grudniu , lub w lecie. To wszystko są skutki CO2. Bo władza chyba jest szczególnie wyczulona na CO2! Prezesom tak się popierniczyło, że są równocześnie spółdzielnią i spółką. Tylko wpisali się do Kw na "parkingu poza lasami". To obok mnie! Potem jeden Prezes pozwał drugiego w moim imieniu! No i ja przegrałem sprawę: Czy przyciąganie ziemskie działa na wodę na dachu. Czy dziurawy garnek cieknie? Nie wiadomo! Jak zaczęła się dyskusja o wadach nagrodzonej budowy, to gazeta pisała, że blachy są 33 mm. Prawnik, że są 0. 5 mm , ale powinny być 75 mm! Więc chciałem przekazać zerwaną blachę Panu Rektorowi. Ale nie trzeba było. Opinia była: rozebrać dachy! No i przegrałem, nikt nie mógł być stroną pozywającą! Ale nie odstraszam Pana od dyskusji, gdyby Pan nie uznawał jako uprawniony Prawa Daltona, albo o nim nie słyszał kończąć studia wyższe!
Gość: praktykant
2005-02-21 00:00
#12
Panowie! Proste techniczne pytanie sprowokowało wypowiedzi na różne tematy. O sednie sprawy oprócz uwagi Jarka ani słowa. S MARC zaczyna sprawę komplikować. Podałem takie zdanie aby pokazać, że narzucające się w pierwszej chwili i wydawałoby się oczywiste rozwiązania są czasem błędne. Tyko,że jezcze nie znalazł się ani jeden odważny który podałby jakiekolwiek. Zagadka ta jest bardziej zadaniem logicznym niż technicznym. I zawsze można sprawdzić rozwiązanie doświadczalnie. Zyczę powodzenia.
Gość: S MARC
2005-02-22 00:00
#13
Już Ksiądz na religii prorokował: Ty będziesz Lew Chudy. Bo wtedy byłem jak patyk. Dziewczyny w dyskusjach, aż płakały ze złości. Takie były dyskusje. Ale Polonista stawiał nam obojgu 5 za obie wypowiedzi. Ale brama się chyba zawala nie pod moim ciężarem, bo już nie jestem chudy. To , tylko ściany, o których zapomniał Konstruktor. Pierwsze były schody wejściowe. Same padły jeszcze przed wybudowaniem. W bramach takie same pęknięcia mają 2 inne. Ale ja robię już zbiórkę na kołki. Będę pierwszy który do uprawnień znajdzie właściwy symbol do wyróżnienia. Może dostanę nagrodę za wyrazistość i czytelność architektoniczną symbolu: kołka. Jako nagrody architektonicznej 50 lecia PRLu! Balony architektóry! Stąd poruszam ten temat KOŁKA, jako zadanie do przemyślenia "o balonach".
Gość: kubi
2005-02-24 00:00
#14
jeżeli balony są w tym samym pomieszczeniu (t,p=const.)to dojdzie do wyrównania ciśnień wewnątrz nich. Nastąpi przepływ gazu od ciśnienia większego do mniejszego.
Gość:
2005-02-27 00:00
#15
Dzięki Kubi. Jesteś pierwszym odważnym i udzieliłeś odpowiedzi, którą podaje 99,99% zapytanych. Niestety nie jest ona prawidłowa. Jestem trochę rozczarowany bo zagadka ta była umieszczona w książeczce o fizyce przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych w roku 1960. Więc myślałem, że dla uczestników tego forum będzie to małe piwo. Czekam dalej na odpowiedź.