273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Dekoracyjne grzejniki elektryczne.

Jak myślicie czy dekoracyjny grzejnik elektryczny to dobry pomysł. Zastanawiam się nad zakupem takiego grzejnika do pokoju mojego dziecka, które ma 4 latka. Nie wiem czy takiego typu grzejniki są wystarczająco skuteczne czy tylko są ozdobne.

Dekoracyjne grzejniki elektryczne są jak najbardziej skuteczne, łączą zastosowanie praktyczne i dekoracyjne. Przy wyborze takiego grzejnika do pokoju dziecięcego najlepiej wybrać taki który jest korzystny i bezpieczny dla dziecka. Powinien mieć odpowiednią budowę, a zwłaszcza zaokrąglone brzegi grzejnika, blokadę termostatu, system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu (jak Shangaj Atlantic) dla zdrowia dziecka.

[quote:Atlantic Polska,153783]Dekoracyjne grzejniki elektryczne są jak najbardziej skuteczne, łączą zastosowanie praktyczne i dekoracyjne. Przy wyborze takiego grzejnika do pokoju dziecięcego najlepiej wybrać taki który jest korzystny i bezpieczny dla dziecka. Powinien mieć odpowiednią budowę, a zwłaszcza zaokrąglone brzegi grzejnika, blokadę termostatu, system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu (jak Shangaj Atlantic) dla zdrowia dziecka. [/quote]
Wielkie dzięki, jest jeszcze coś na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego grzejnika?

[quote: monia]
Wielkie dzięki, jest jeszcze coś na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego grzejnika?[/quote]
Również istotna jest też odpowiednia temperatura obudowy zewnętrznej grzejnika gwarantująca bezpieczeństwo dziecka podczas dotykania urządzenia (dziecko nie jest narażone na podrażnienia czy oparzenia skóry dłoni). Grzejniki powinien posiadać niskotemperaturowy element grzewczy, który ze względu na zakres pracy nie spowoduje spalania kurzu i innych zanieczyszczeń oraz nie wysuszy nadmiernie powietrza w pokoju.

Akurat osobiście nie widzę nic złego w tym aby posiadać w swoim mieszkaniu czy łazience dekoracyjny grzejnik,tym bardziej jeżeli zainstalujemy ogrzewanie podłogowe,wtedy naprawdę nie ma się czego obawiać,

ja ogrzewam dom gazem lpg, dekoracyjny grzejnik mam w łazienkach, jednaj i drugiej, troche kosztowały, ale ładnie to wszystko wygląda,

Ogrzewanie domu gazem lpg wychodzi w praktyce drożej niż kiedy zdecydowalibyśmy się na tradycyjny układ Co plus do tego wydajny kocioł,wiem z własnego doświadczenia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.