Czy grzejnik może być także ozdobą domu? Oczywiście! Nowoczesne modele grzejników dekoracyjnych to nie tylko przyjemny komfort cieplny, ale również piękny design, który podkreśli charakter każdego pomieszczenia. O aktualnych trendach w aranżacji domowej przestrzeni rozmawiają Wojciech Szczepański – architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i Robert Skomorowski ekspert z firmy Purmo.

Jakość i funkcjonalność

Wybierając idealne miejsce na grzejnik, który będzie dostosowany do instalacji i dobrany pod kątem optymalnej mocy grzewczej, nie musimy już iść na kompromis, by pasował do aranżacji danego pomieszczenia. Obecnie grzejnik dekoracyjny ma spełniać funkcje grzewcze, a przy tym ozdabiać wnętrze.

- Odpowiednią wielkość grzejnika dobierzemy na podstawie danych z projektu instalacji sanitarnych, który stanowi integralną część projektu domu. W przypadku mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, gdy nie dysponujemy dokumentacją dobrze jest skorzystać z porady fachowca, który doradzi stosowny rodzaj urządzenia. Zbyt mała moc grzejnika naraża nas na dodatkowe koszty związane z jego wymianą na większy lub dogrzewaniem wnętrza dodatkowym źródłem ciepła - zauważa Wojciech Szczepański, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. 

- Grzejniki dekoracyjne mają często różne kształty i są dużej wielkości, co wcale nie oznacza wysokiej mocy grzewczej. Duży np. ażurowy grzejnik zajmujący sporo miejsca może być tylko dekoracją pomieszczenia, ponieważ jego moc nie zapewni nam komfortu cieplnego, dlatego wybierając grzejnik dekoracyjny należy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale również na jego parametry techniczne. Warto zainwestować w grzejniki wysokiej jakości - dodaje Robert Skomorowski ekspert z firmy Purmo. 

 

Elegancja i prostota

Ciepło w pięknej formie, tak w skrócie można dziś określić linię grzejników dekoracyjnych, których nie trzeba już chować czy zasłaniać. Wyszukane formy, efektowne wykończenia oraz duży wybór kolorów zapewniają możliwość wyposażenia każdego rodzaju wnętrza w atrakcyjny element grzewczy.

- Nowoczesne grzejniki cechuje praktyczny minimalizm. Grzejniki takie można zastosować we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu: kuchni, sypialniach, części dziennej czy przedpokoju, odpowiednio dobierając model do charakteru danego pomieszczenia - zaznacza architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. 

- Takim designerskim grzejnikiem, który możemy zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu jest Arran marki Purmo. Jest to niezwykle efektowny pionowy model o niewielkiej głębokości zabudowy, z płaską płytą czołową o zaokrąglonych narożnikach, dostępny w kolorach z palety RAL lub kolorach specjalnych z palety kolorów Purmo. Jest przyjazny alergikom, ponieważ nie ma wewnętrznych elementów konwekcyjnych, co oznacza znacznie mniejszy ruch powietrza i ograniczenie unoszenia się kurzu. Dodatkowe wyposażenie grzejnika Arran to wieszaki w postaci relingów. Dostępne są one w wersji otwartej i zamkniętej, a także w różnych kolorach, co pozwala urozmaicić wygląd grzejnika. Dla grzejnika dekoracyjnego Arran grono najlepszych polskich projektantów przyznało nagrodę Dobry Design 2019 - podkreśla Robert Skomorowski z Purmo. 

- Obecnie nie musimy już maskować grzejników, możemy zamontować je w wybranym przez nas miejscu i cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem. Na rynku są dostępne różnorodne modele, które świetnie odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach. Warto skorzystać z porad doświadczonych fachowców, którzy pomogą dopasować najlepsze rozwiązania do naszego domu i potrzeb - podsumowuje Wojciech Szczepański z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

 

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG to jedna z największych polskich firm architektonicznych świadczących kompleksowe usługi projektowe. W ofercie Pracowni znajdują się gotowe projekty domów jednorodzinnych – parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym, w stylu nowoczesnym i tradycyjnym – ale również projekty indywidualne – domy, osiedla, budynki usługowe i wielorodzinne. Architekci ARCHIPELAGU już od ponad 20 lat dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierając inwestorów w realizacji marzeń.

 

Dowiedz się więcej