Podczas urządzania domu szczególną uwagę zwracamy na wyposażenie naszego salonu. Stanowi on centrum przestrzeni dziennej i dlatego uważany jest za najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie. Komfort cieplny oraz wyjątkową estetykę zapewnią designerskie grzejniki marki Purmo.

Obecnie coraz częściej salon łączony jest z kuchnią i jadalnią. Ta właśnie w tym pomieszczeniu wypoczywamy, urządzamy przyjęcia czy też podejmujemy gości. Ważne, by przestrzeń ta była atrakcyjna wizualnie i wygodna w codziennym użytkowaniu. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć jej aranżację na każdym poziomie, poczynając od podziału pomieszczenia na strefy funkcjonalne, a kończąc na doborze odpowiednich dodatków. Podstawowym dylematem jest wybór odpowiedniego rozwiązania grzewczego. Decydując się na montaż pionowych grzejników dekoracyjnych marki Purmo, zadbamy nie tylko o optymalną temperaturę w naszym salonie, ale także o wyjątkową elegancję. 

Świetna propozycją dla klasycznego salonu jest grzejnik kolumnowy Delta Twin M, który łączy w sobie tradycyjny wygląd i najnowocześniejszą technologię. Model ten został wyprodukowany z zastosowaniem metody spawania laserowego, przez co jest wyjątkowo trwały i w pełni odporny na korozję. Ponieważ bardzo łatwo oczyścić go z kurzu, jest to dobra propozycja dla alergików. Delta Twin M oferowany jest w 2 długościach (500 i 600mm) oraz 5 wysokościach (od 1000 do 2000mm).

Nowoczesny salon to z kolei dobre miejsce dla grzejników Faro V o prostym, lecz oryginalnym designie. Płyta czołowa modelu, urozmaicona subtelnym profilowaniem, sprawia, że grzejnik ten z powodzeniem można wyeksponować w pomieszczeniu jako główną ozdobę. Wyjątkowy wygląd podkreślają łagodnie wykończone krawędzie. Faro V dostępny jest w 4 długościach (od 300 do 750mm) oraz 3 wysokościach (1800, 1950 i 2100mm).

Z kolei model Arran, który w ostatnim czasie poszerzył portfolio marki Purmo, spodoba się zwolennikom minimalizmu i czystych form. Model ten wyróżnia się niewielką głębokością zabudowy, perfekcyjnie płaską płytą czołową i zaokrąglonymi narożnikami. Projektanci Arrana zrezygnowali z wewnętrznych elementów konwekcyjnych, przez co grzejnik ten przekazuje ciepło w dużej mierze przez promieniowanie i zapewnia bardzo korzystny klimat w pomieszczeniu. Wyjątkowe, akcesoryjne wieszaki relingowe, sprawiają, że model znajdzie zastosowanie również w kuchni, gdzie ułatwi nam suszenie ręczników i ściereczek. Arran dostępny jest w długości 514mm oraz 2 wysokościach – 1430 i 1730mm.

Bardzo ważną zaletą grzejników Purmo pod względem aranżacji wnętrz jest możliwość ich zamówienia w różnych wariantach kolorystycznych. Do wyboru mamy aż 50 kolorów z palety RAL oraz 20 kolorów specjalnych (metalicznych i strukturalnych).

 

Dowiedz się więcej