283
282
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Co sądzicie o urządzenia saunier duval

Szczerze mówiąc to jak do tej pory nie miałem styczności z tym urządzeniem wiec nie wiem jak sprawuje się w praktyce. Pozostaje jedynie poczekac na dalsze opinie forumowiczów. A jak to wygląda cenowo?


Spednet- pompy ciepła.

[quote:...]Lodóweczka póki co wymiata:D
Praktycznie wszystko jest robione w Chinach, Malezji, a ostatnio coraz więcej zleceń przejmują Indie, a bynajmniej większość podzespołów jest tam robione. Jest parcie na cenę i większość producentów ucieka z kosztami i tak jak mówisz kosztem jakości...
Ja widziałem i miałem okazję porobić prze S.D., szału nie ma...:D
Pozdrawiam;)[/quote]

A co oznacza, ze szału nie ma. Sam mysle o klimie SD do chałupy, wiec jesli masz doswiadczenia, lub jesli znasz cos atrakcyjniejszego od SD cenowo i jakosciowo to prosze polec!!! Napisz cos wiecej. Ceny katalogowe SD to smiech na sali, normaln rabat to 50%!!!

SD nie jest produkowany w Hiszpanii tylko w Chinach - robiony w fabryce Midei.

[quote: Jaro]SD nie jest produkowany w Hiszpanii tylko w Chinach - robiony w fabryce Midei. [/quote]

A co to oznacza - ze jest to w koncu dobry czy zły produkt?
Polularne samsungi, lg takze pochodza z Azji. Jak wygloda jakosc SD wzgledem ww.?

Ogólnie Midea stoi dobrze. Ja miło wspominam współprace z tą firmą. Nie wiem jak teraz, ale urządzenia montowane kilka lat temu, pracują bez problemu do dzisiaj;)
Zależy gdzie chcesz to zamontować. Jak do sypialni to popatrz na głośności jednostek wewnętrznych. Nie przy wszystkich idzie zasnąć;)
Podaj jakiś namiar, symbole, zdjęcia... To popatrzymy i coś napiszemy:)

Co do jakości Midei to bez dwóch zdań najlepszy chińczyk - robią w końcu urządzenia dla połowy świata. Czasami zastanawiam się - a może już nawet się nie zastanawiam - że jakościowo są lepsze od Samsunga i LG. Nie mówię tu o wyglądzie czy innych bajerach typu obrazki, ale o awaryjności urządzeń.

Dokładnie:) Ja na tyle urządzeń co zamontowałem byłem na jednej awarii i to nie była do końca wina urządzenia...
Teraz Midea wchodzi z powrotem na nasz rynek i jak się nie mylę daje 5 lat gwarancji, to już coś;)

SDH 15-060 M2NW

Numer katalogowy S0010009737-K
Zasilanie (V/Ph/Hz) 230/1/50
Czynnik R 410 A

Chłodzenie:
Katalogowa wydajność chłodnicza (kW) 5,40 (2,42; 2,98)
Min.-maks.wydajność chłodnicza (kW) 2,27-6,53
Katalogowy pobór mocy (kW) 1,66
Min.-maks.pobór mocy (kW) 0,66-2,04
Pobór prądu (A) 7,2
EER 3,25
Klasa energetyczna A

Ogrzewanie
Katalogowa wydajność grzewcza (kW) 6,25 (2,82; 3,43)
Min.-maks.wydajność grzewcza (kW) 2,64-7,60
Katalogowy pobór mocy (kW) 1,73
Min.-maks.pobór mocy (kW) 0,69-2,11
Pobór prądu (A) 7,5
COP 3,61
Klasa energetyczna A
Maks.pobór mocy (kW) 2,15
Maks.pobór prądu (A) 10,5


Jednostka wewnętrzna
Wydajność powietrza (m3/h) 250/300/500; 310/450/580
Głośność (dbA) 26/32/38; 28/35/40
Wymiary HxLxD (mm) 265x790x200; 265x790x200
Waga (kg) 8,5; 8,5

Jednostka zewnętrzna
Wydajność powietrza (m3/h) 2500
Głośność (dbA) 52
Wymiary HxLxD (mm) 695x845x335
Waga (kg) 60

Instalacja
Średnice rur ciecz-gaz (") JZ: 1/4-3/8, 1/4-3/8
JW: 1/4-3/8; 1/4-3/8
Maks.długość linii (m) Całość: 30
Jedna linia: 15
Maks.przewyższenie JW nad JZ (m) 10
Maks.przewyższenie JZ nad JW (m) 10
Standardowa długość linii (m) 7,5
Il.czynnika na dodatkowy 1m linii (gr) 15

.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.