Gość: Łukasz
2007-04-12 00:00
#1
Centralne ogrzewanie
Witam
niedawno kupiłem dom starego budownictwa (2-rodzinny) i chciałem w nim zamontować centralne ogrzewanie. Przedtem każde pomieszczenie było ogrzewane piecem. Dom ma chyba jakieś 140m2 (4 pokoje, 2 kuchnie i 2 łazienki, piwnice, strych). Chodzi o to, że nie wiem jak się za to zabrać :-) W sam remont domu sporo mojego budżetu pójdzie, więc szukam taniego rozwiązania.

1. jaki piec kupić na paliwo stałe? (węgiel, drewno i co tylko w szopie znajde i potne :-P. Mogę do niego wstawać nawet co kilka godzin i dokładać.

2. Mam dość niską piwnice ok 1,6m z jednym oknem (które mogłoby służyć też jako wsyp węgla i drewna). Ale też myślałem, czy może w pomieszczeniu gospodarczym obok domu postawić piec a rury w ziemi do domu porządnie zaizolować.

3. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze potrzeba (bojler, sterowniki, pompy, jakie rurki, złączki itd.)

Jeśli ktoś byłby wstanie mi pomóc to z chęcią za pomoc zapłace. Moge przesłać plan domu w autocadzie (lub w innym programie), zdjęcia domu.

Po prostu trza mi wiedzieć co mam kupić (by tanio wyszło) jakie ilości i jak mniej więcej to się kładzie, a już ze szwagrem pokombinujemy by to sie kupy trzymało.

mój kontakt: xjanx@wp.pl lub gg: 4713314
Pozdrawiam
  • 1