265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

awaria pieca JUNKERS

Witam czy może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną awarii mojego JUNKERSA EUROSTAR ZWE 24 a objawy są następujące dziennie musze dopuszczać wody do instalacji centralnego ogrzewania a zawór bezpieczęstwa pod piecem i przy zasobniku wybijają i rośnie ciśnienie w układzie co co widać na manometrze jak piec pracuje a jak sie wyłączy to spada więc prosze o pomoc co to może byc i ile może kosztować naprawa.

Jak jest zasobnik c.w.u to ZSE 24...?.Przyczną wzrostu cinienia w układzie CO (układ zamknięty)może byc uszkodzone
naczynie wzbiorcze kotła.Koszt naprawy serwisowj od 200-600

a jak to idzie sprawdzić czy to jest te naczynie ?

Sprawdzając ciśnienie naczynia wzbiorczego-fabryczne ciśnienie 0,75bar.Proszę zadzwonic 602-699-815

nie wydaje mi się aby naczynie wzbiorcze było uszkodzone- raczej jest puste( bez gazu). jeśli chodzi o naczynie w kotle ( do c.o.)to należy spuścić wodę z kotła i sprawdzić ciśnienie w naczyniu - zwykłym manometrem do pomiaru ciśnienia kół samochodowych. Jeśli ciśnienie=0 to napompować(najlepiej gazem obojętnym), ale od biedy może dyć powietrze do wartości 0,2 większej niż wysokość statyczna instalacji c.o.(fabryczna wartość 0,75 bar). Odnośnie wycieku wody z zaworu bezp. przy zasobniku to prawdopodobnie podobna sytuacja z naczyniem na wodzie (tym niebieskim). Postępowanie podobne - najlepiej odłączyć od instalacji spuścić wodę z naczynia , napompować do ok.4 bar

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.