273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

APARATY GRZEWCZE- nagrzewnice wodne

chciałbym zasięgnąć opini znawców tematu.
W hali montujemy 24 sztuki aparatów grzewczych, mam możliwość dwóch rozwiazań. Sterowanie regulatorami napięciowymi (od firmy z Gdańska)i połaczyć sterowanie wszystkimi aparatami w jeden lub dwa systemy, miałbym możliwośc sterowania wszystkimi z punktu lub rozwiązanie, które znam regulatory transformatorowe. Przychylam się ku pierwszemu ze względu na wygode oraz opinie z rynku, ale chciałbym jeszcze sie upewnić.proszę o radę i podpowiedź

Transformator lub falownik, napięciowo jakimś tyrystorem bym się nie odważył. Skracam żywotność silników.

napieciowe sterowanie triakiem czy tyrystorem to inaczej sterowanie fazowe (nieciekawe ze wzgledu na hałas i zywotnosc silnika). Regulatory napieciowe ale na tranzystorach działają tak samo jako falowniki jednofazowe i tu polecam bo to zupełnie inny komfort pracy.

Napięciowe regulatory które mam oferowane nie są triakami. To te regulatory DSS2, które są opisane w artykule na wentylacja.com.pl w technologiach
I tu komfort mam zupełnie inny niż transformatorowy.
Czyli Wojtku przychylałbyś się ku rozwiązaniu na tranzystorach?

Z tego co wiem to własnie te regulatory oparte są na tranzystorach IGBT tak jak falwoniki.

Wiesław ja proponuję ci sterowanie napięciowymi - na tranzystorach. Podjeliśmy współpracę na sterowanie DSS2 z firma DASKO i jesteśmy jak i nasi Klienci usatysfakcjonowani. Rozwiązanie ciekawe i pracuje bez zastrzeżeń.

Szanowny Panie,
Z poniższego opisu widzę, że idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie nagrzewnic wyposażonych w wentylatory EC firmy ebmpapst. Dają one możliwość pełnej regulacji prędkości obrotowej bez jakichkolwiek dodatkowych urządzeń zewnętrznych (tylko sygnał sterujący np. 0-10V) przy bardzo cichej pracy ze sprawnościami silników do 90% - (bardzo niskie zużycie energii) Silniki można łatwo sprzęgnąć w sieć i kontrolować przy pomocy np. laptopa lub palmtopa. Jeśli temat Pana zainteresował prosimy o kontakt: ebm-papst Polska tel. 0-(22)-675-78-19.

Niestety z regulatorami EC ebmpast jest jeden problem - są dobre, ale cena odstrasza i nie nadaje sie na nasz rynek.
Po co przepłacać jak można wziąść regulator transformatorowy czy napieciwy PWM z wejściem 0-10V w prawie podobnej cenie.
O triakowych "ściemniaczach" nie mówię bo to już archaizm.

Panie Andrzeju, wchodziłem na Państwa stronę, bo już nie zdążyłem skontaktować się telefonicznie. w ofercie maja Państwo tylko wentylatory a mi potrzebna jest cała nagrzewnica - przecież nie bedę sobie składał nagrzewnic sam.
Jakie nagrzewnice mają Państwa wentylatory?
pozdrawiam.

Prosze o podanie typów silników (moc,prąd, zasilanie) dobierzemy panu okład sterowania dla ww nagrzewnic.
Ewentualnie danych technicznych nagrzewnic. Możemy zaproponować zamienniki. wolf@wolf-polska.pl

Drogi Wojtku.
Czy jesteś aby pewien, że przy regulacji PWM przy kluczowaniu 20kHz nie ma zakłóceń jak przy falownikach? A czemu? Bo na mój rozum powinny być. Może producent ma jakiś certyfikat na zgodność z normami dotyczącymi EMC?
Czy ktoś zna ceny? Na stronie DASCO nic nie podają. Pewnie na zapytanie, czyli kto da wiecej.

Szanowni Państwo
Regulatory mają badania, które potwierdzają zgodnośc z normami EMC i LVD
Jeśli chodzi o ceny, nie prowadzimy polityki samowolki - czyli kto da więcej. Funkcjonuje oficjalny cennik, który jest jak najbardziej dostępny dla naszych Klientów. Często spotykaną formą kontaktu z Klientem jest odpowiedź na konkretne zapytanie ofertowe. Dla wiadomości wszystkich zainteresowanych oficjalnie cennik umieszczony będzie na naszej stronie internetowej wkrótce.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.