265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

AAA Uprawnienia

Założyłem książkę praktyk do "kierowania robotami i projektowania". Od roku pracuje w firmie wykonawczej, czy po zdobyciu dwóch lat praktyki na budowie mogę zdawać egzamin tylko na uprawnienia do "kierowania robotami" ????

pod warunkiem, że masz tutuł magistra

Dobrze dobrze, mam tytuł magistra ale nie oto mi chodzi. Zostalem poinformowany w IIB że książka którą pobrałem zastała zarejestrowana jako książka do zdobywania praktyki w zakesie "kierowania robotami i i i i projektowania" i że egzamin będe mógł zdawać po czterech latach tj.
odbyciu dwóch lat praktyki na budowie i dwóch lat praktyki w biurze projektowym". Komplikuje mi to trochę sprawę bo mam za sobą rok praktyki w wykonawstwie i za jakieś półtora roku do dwóch mógłbym ubiegać się o nadanie uprawnień w zakresie "kierowania robotami". Jak wszystko pójdzie dobrze to jestem z uprawnieniami na rynku po dwóch latach. Po pierwsze zmienia się moja sytuacją na rynku pracy. Po drugie nie wiem jak mi się życie ułoży i czy będe pracował w biurze projektowym, w którym te dwa lata w mojej książce praktyk też muszę udukomentować.
Jeżeli ktoś znalazł się w podobnej sytuacji proszę o wypowiedzi.

Oczywiście, że możesz podchodzić do egzaminu na wykonawcze. Nie stresuj się :)

A czy magister po wydziale mechanicznym( Chłodnictwo i klimatyzacja) oczywiście z książką praktyk też może robić te uprawnienia? czy tylko ludzie po IŚ?

Z tego co wiem tylko ludzie z IŚ. Ewentualnie budowlańcy mogą się starać o uprawnienia w ograniczonym zakresie. Tak samo w drugą stronę - ludzie po IŚ mogą sie starać o uprawnienia w temacie konstrukcji budowlanych po odpowiedniej praktyce w ograniczonym zakresie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.