Gość: michals
2006-10-21 00:00
#1
uprawnienia
Po ukonczeniu technikum budowlanego i politechniki (inżynier) kierunek zarzadzanie i inzynieria w ochronie srodowiska i zagrożeniach nadzwyczajnych, czy moge ubiegac sie o uprawnienia budowlane w zakresie wentylacji i sieci cieplowniczych, jezeli tak w jakim zakresie?
Gość: marcin
2006-10-22 00:00
#2
przeczytaj w rozporzadzeniu o samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie; ale wydaje mi sie ze w stopniu ograniczonym mozesz sie ubiegac. najlepiej sprawdz w okregowej izbie budownictwa.
pozdrawiam
Gość: MarCz
2006-10-23 00:00
#3
Jezeli skończyłeś KIERUNEK "Zarzadzanie i inżynieria w ochronie srodowiska i zagrożeniach nadzwyczajnych" to raczej miałeś przedmiotu ogólne. Chyba, że ukończyłeś specjalizację np: Ogrzewnictwo-ciepłownictwo czy Wentylacja i klimatyzacja (WiK). Niestety ale musisz udać się do Okręgowej Izby Budownictwa z indeksem. Z tego co wiem wszystko zależy od zaliczonych przedmiotów (patrzą m. in. na wykłady z egzaminem z BUDOWNICTWA OGÓLNEGO i PODSTAW GEODEZJI, oczywiście z przedmiotów branżowych czyli ogrzewnictwo, ciepłownictwo, wentylacja, kimatyzacja i instalacje wod-kan). Mam i tak dl Ciebie złe wieść bo zgodnie z nowelizacją Prawa Budowlanego aby uzyskać uprawnienia bez ograniczeń w danej spec, trzeba mieć MGR INŻ.
Pozdrawiam
  • 1