Gość: Daniel
2003-09-01 00:00
#1
Wentylacja komina.
Mam problem z wentylacją komina w domku jednorodzinnym. Został niedawno zbudowany i zamiast przez otwory wentylacyjne wysycać powietrze do góry to on wdmuchuje do środka pomieszczenia. Jak wiecie co to może być to prosiłbym o odp. Z góry dzięki.
Gość: piotr
2003-09-02 00:00
#2
w takim przypadku należałoby wspomóc ciąg kominowy żeby zapobiec ciągowi wstecznemu montując nasade komnową.
W przypadku pytań służe pomocą pod adresem
klima@klima-med.com
Gość: WALDY
2003-09-02 00:00
#3
Komin musi być ciepły i suchy. Jesli był niedawno zbudowany to wymaga przepalenia w nim drewnem. Włóż najpierw trochę papieru, zamoczonego w oleju i podpal. Jesli spaliny się przebiją to wstaw kilka szczap drewna i rozpal w kominie mała ognisko; przenieś ogien do kotła; po kilku godzinach twój kocioł zacznie grzać.
Zaczekaj z tym jak się ochłodzi i trzeba będzie systematycznie palić z centraslnym.
Jednak zachowaj ostrożność!!Byś mógł kontrolowac to co robisz!
Pozdrowienia.
Gość: Em
2003-09-02 00:00
#4
Domyślam się, że nie chodzi tu o komin (czyli kanał dymowy), lecz o kanały wentylacyjne wywiewne. Proponuję wykonać następujacą próbę. Otworzyć okno i sprawdzić, czy kierunek przepływu powietrza zmienił się, to znaczy kanał zaczął wywiewać. Jeśli tak, to oznaczałoby, że okna są zbyt szczelne i dom zachowuje się jak zamknięta puszka. Jedynym kontaktem z powietrzem zewnętrznym są wówczas kanały wywiewne, Jedne z nich pracują wówczas jako wywiewne, zaś inne jak nawiewne. Proszę o informację to będziemy szukać przyczyn dalej. Pozdrawiam.
Gość: Daniel
2003-09-03 00:00
#5
Em masz racje chodzi o kanały wentylacyjne wywiewne (nie wiedziałem jak fachowo się to zwie). Jak sprawdze to dam znać czy podziałało. Z pewnych przyczyn troche to potrwa :-) Może i masz racje ale troche mi tu nie gra, bo jak to, mam otwierać zimą okna żeby kanały wentylacyjne wywiewały? Dzięki za odp. Pozdro i nara.
Gość: Em
2003-09-03 00:00
#6
Do Daniela. Proponowałem otwarcie okna tylko do testu. Można to zrobić "od ręki". Ważne jest tylko, aby temperatura w pomieszczeniach była o kilka stopni wyższa niz na zewnątrz (wtedy są warunki do dobrego ciągu kominowego). O radach na poprawę pogadamy, jak napiszesz o próbie. Na razie nie znamy pewnych przyczyn cofania się powietrza z Twoich kanałów.
Pozdrawiam
Gość: Daniel
2003-09-04 00:00
#7
Em niestety ale nic to nie dało. Otwierałem okna i nic.
Gość: Izabella
2003-09-04 00:00
#8
W każdym domu niekoniecznie nowowybudowanym występuje naturalny ruch powietrza - ciepłe unosi się do góry, a chłodne opada na dół -Kratki nawiewne słuzą do nawiewania powietrza zewnętrznego do domu, a wywiewne do wywiewania zużytego powietrza z pomieszczenia - jest to tzw. wentylacja naturalna, grawitacyjna. Niestety w zależności od wielu czynników zewnętrznych m.in. naporu wiatru na dom , a przede wszystkim rózniczy temp. pomiędzy srodowiskiem zewn. a wew. czyli domem niezawsze działa prawidłowo. Gdy temperatura na dworze jest niższa od tej w domu powietrze w wyniku tej róznicy zamiast być wydmuchiwane z domu za pomocą kratki wywiewnej zwana kratką wentylacyjną zostaje wdmuchiwane. Latem jest na odwrót czyli tak jak ma być - powietrze jest wydmuchiwane, bo temperatura na zewn. jest wyzsza niż wew. Aby zapobiec wdmuchiwaniu powietrza do środka przez kr wentylacyjną należy na końcu kanału wentylacyjnego zamontować wentylator wywiewny specjalnie do montazu na kanał went. Poszukaj w internecie katalogi firm. O ile pamiętam była firma Turbovent.
Gość: Daniel
2003-09-04 00:00
#9
Izabello WIELKIE DZIĘKI za dłuuugią fachową odpowiedz ;) Poszukam napewno tego wentylatora.
Gość: Patryk
2003-09-05 00:00
#10
Turboventa można kupić u mnie internet www.bud-went.com.pl, a także różnego typu wentylatory, zapraszam. tel. 061 815 50 79
Gość: Em
2003-09-05 00:00
#11
OK Daniel. Skorzystałes z "fachowej" porady i -byc może- dobrze zrobiłeś. Jeśli będziesz miał problemy związane z pracą wentylatora, to napisz.
Pozdrawiam.
  • 1