273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Zarobki projektowanie

Troche przesadziles z tym oprogramowaniem. Tutaj nikt nie kupuje licencji na wszystkie komputery oprogramowania specjalistycznego, autocady to tak. Wystarczy jeden ploter na 10 stanowisk. W firmie gdzie pracuje jest 150 ludkow i sa trzy w miare szybkie plotery i jest OK.
Jak przyjedziesz na wyspy to zobaczysz,ze wielu firmach inzynier nie jest od czystego rysowania tak jak w polsce ale moze jest Ci ciezko to sobie wyobrazic po doswiadczeniach w PL gdzie czesto inzynier jeszcze musi sobie na koniec projektu wsadzic w d.. miotle aby sobie posprzatac. Przekonasz sie o tym sam.
Jako ciekawostke pracuje teraz nad duzym projektem i mamy dziewczyne, ktora zajmuje sie tylko nadzorem nad dokumentacja, wszystkie branze (wysylanie doc do kilenta, na budowe, rejestrowanie dokumentow, rysunkow itd -typowa robota papierkowa i musze przyznac ze ma co robic caly czas).
Pozdr.

Musze się zgodzić z Panem ?? że w dużych w firmach to wszystko jest bardziej poukładane i można naprawdę dostrzeć że ktoś jest odpowiedzialny za koncepcje całej instalacji, ktoś za koordynacje a ktoś za wrysowanie tego w cadzie i praca każdej z tej osób jest bardzo ważna. Ale o czym my tu mówimy jak większośc polkich firm to siedziby z wynajętych mieszkaniach. Kilku gości tzw. asystentów od wszystkiego (od rysowania, obliczeń zamiatania tylko nie od zarabiania na swojej pracy) no i jeszcze jakaś Pani księgowa robiąca księgowość jeden dzień w tygodniu.

Macie racje ale w polsce nie ma takich biur projektowych (na kilkaset osob) bo to nie ta skala - nie ta liga. W polsce duze biuro projektowe = 15/20 osob. Jesli chodzi o programy specjalistyczne to masz racje troche przesadzilem ale i tak wymienilem tylko te podstawowe (a jest ich o wieleee wiecej i sa niektore o wiele drozsze kto sie orientuje to wie). A wiec chociaz przesadzilem, ze programy/stanowisko to jednak i tak nie wymienilem wszystkich wiec sie wyrownuje. Ja panie "??" nie zamierzam wcale jechac na wyspy jakby to powiedziec hmm ja nie lubie postepowac tak jak wszyscy pozostali a i sa kraje w ktorych wiecej zarobie. Chyba to wszystko ;]

A tak propo tak jak znam ludzi od razu po studiach to hmm jakby to powiedziec zeby nie obrazic "niezbyt wiele umieja" to jest dobre sprecyzowanie. A wiec trudno mi sobie wyobrazic, zeby taki inzynier ktory oprocz tego, ze jest inzynierem nie majac zadnej praktyki zawodowej instruowal kogokolwiek. A wiec mowienie, ze inż sa od innych spraw niz rysowanie to trudno mi sobie to wyobrazic. Trudno mi tez sobie wyobrazic kogos, zeby sie nauczyl jak tylko przerysowuje rzeczy. A panowie mowia tak jakby albo 1. nigdy nie pracowali w polsce, 2. albo bardzo krotko pracowali w polsce znajac tylko jedna strone medalu (chalupki przystosowane do biur projektowych). A wiec panowie ile panowie pracuja za granica? Zreszta zapraszam na gg: 4147031 bo tak troche trudno prowadzic dyskusje.

to co nikt wiecej już sie nie pochwali zarobkami w projektowaniu ???

Wiem ze troche po czasie ale mozna pociagnac temat zatem :
2,5 roku doswiadczenia jako asystent przy instalacjach sanitarnych wszelkiej masci przy czym projektuje juz samodzielnie i 2100 do reki - RZESZÓW
"zastanawiam sie nad zmiana miejsca bo znajomi daja cynki ze moze byc lepiej" :)

O witam ziomala. Ja też z Rzeszowa. Może wstyd sie przyznać ale już 6 lat w projektowaniu i jako asystent jeszcze bez uprawnien zarabiam 2500 netto. Ale czas to zmienić. Pozdrawiam.

To mało???!!!
30 lat człowiek tyra i ma 10-12 tys ale miesięcznie! A ten 2000 dniówki i płacze!

Panie "???" takimi komentarzami proszę nie zaśmiecać tego forum, kiepska prowokacja nie wiem czemu miałaby slużyć.
Ja miasto poniżej 100tys. ludzi asystent instalacje wewnętrzne ok.1400zł netto.

To ile zarabia panienka od mycia szklanek ?

Brzeczkowski goń na szczaw nędzny prowokatorze. W każdym wątku to samo.

To brzęczkowski podpuszcza projektantów, by zarabiali prawie tyle co przy myciu szklanek? to świnia.

Za przeproszeniem...drodzy ( dosłownie ) projektanci... i tak macie projekt w d.... . To instalator buja się na budowie i on odpowiada za wasze " pomysły" bo nie dostanie ostatniej działki...Projektant działke wziął a że kanał wentylacyjny nie mieści się zaprojektowanym szchcie to takie tam nieistotne pierdoły...
A najlepiej wrysować kreskę,dziesięc trójkatów z wydajnościami i OGÓLNE zalecenia.I miec w d....troche pokory panowie niezastąpieni

Jaka wiedza, praca, jaka w ogóle wentylacja taka i zapewne płaca! Projektańci do szklanek!

Jaka wiedza, praca, jaka w ogóle wentylacja taka i zapewne płaca! Projektańci do szklanek!
Projektanci do szklanek? Nie ma sprawy. Niech pan poda swoje dane teleadresowe i jestem pewny, ze ci nedzni niedouczeni projektanci beda pana omijac szerokim lukiem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.