273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja łazienki z WC

Do Andrzeja i Kominiarczyka,
Umieściłem na forum post : Dmucha z kratki wyciągowej w łazience, potem zobaczyłae tne o wentylacji łazienki i wydaje mi sie że to może być podobny problem. Czy przetestowaliscie juz taka zwezke na wylocie z komina?
Pozdrawiam!
W tym przypadku żadna zwężka Ci nie pomoże.
U mnie wszystkie kanały wentylacyjne pracują prawidłowo dzięki doprowadzeniu do budynku odpowiedniej ilości powietrza z zewnątrz i, jak pisze kominiarczyk, dobremu ich rozmieszczeniu.
Muszę jeszcze rozgryźć sprawę wentylacji łazienki (dom nie jest jeszcze ukończony), dlatego założyłem ten wątek.
Potrzebny jest jeszcze jeden kanał wentylacyjny i trzeba go tak zrobić, aby działał tak samo dobrze jak pozostałe.
A niektórzy na tym forum piszą, że wentylacja grawitacyjna nie istnieje ;)

Wystarczy pojsc do starego budynku np zamku w Malborku albo ratusza w Szczecinie zeby zobaczyc ze grawitacyjna wentylacja to nie jest mit. Fatkem jest ze grawitacyjne kanaly musza byc odpowiednio duze i dokladnie wykonane.
W moim przypadku nie ma problemu z dostarczaniem powietrza do mieszkania, mam nawietrzaki we wszystkich oknach i naprawde dobrze przez nie nawiewa.
Taki mam pomysl:
w tych dnia powietrze bylo zimne i wilgotne, za duzy przekroj, a wiec za mala predkosc przeplywu lub niedoizolowanie kanalu moze powodowac wychlodzenie stumienia powietrza zanim dotrze on do konca przewodu wentylacyjnego i wsteczny prad powrotem na dol.

Piotrze bardzo dobrze - kanał z kształtek wentylacyjnych gdy jest nieszczelny z szybem instalacyjnym to jest przewymiarowny. Napewno jeszcze dochodzi brak izolacji górnego odcinka kanałow wentylacyjnych. Izolacja przy nieszczelnych kanałach wentylacyjnych po pewnym czasie zostanie zawilgocona, czyli zostaje wstawienie wkładu alufoliowego w kanały wentylacyjne i dopiero zaizolowanie termiczne górnych odcinków kanałów wentylacyjnych - sprawdź ujścia (wyloty) czy są prawidłowe, czyli w strefie niezagęszczania się powietrza podczas jakiegoś kierunku wiatru.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.