273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

KOTŁY DZIUBARCZYK NIE MAJĄ SERWISU

Zgadzam się w 100 % ta firma nie ma serwisu, że maszyna się popsuje to normalne, miałem kilka napraw, ale niestety musiałem je robić sam.
Dziś padł mi piec, a Pan z serwisu powiedział, że przyjedzie, może pod koniec tygodnia, to chyba żart chyba jest zima. Piec dobry w użytkowaniu codziennym i oszczędny w spalaniu, ale co z tego jak nie ma serwisu.
Masakra.

Piec (uniRET) mamy dopiero drugi sezon, od początku problemy ze spalaniem, z dmuchawa. Z serwisu nikt nie raczył przyjechać. Dzisiaj urwało się palenisko, po prostu odpadło...porażka totalna. EKO groszek wysokiej jakości, piec regularnie czyszczony. Zobaczymy czy ktoś z serwisu raczy się pojawić i kiedy to nastąpi.

Ja tak samo miałem problem z serwisem ale udało się załatwić to polubownie.

Faktycznie kontakt trochę trudny, tyle że w tym piecu nie ma co się zepsuć oczywiście wtedy kiedy wrzuca się do niego NORMALNY opał. Ja grzeje 25 już 7 sezon. Co wymieniłem to: cztery kondensatory - z urzędu co dwa lata, po pierwszym zacięciu, pozostawiłem oryginalną pojemność. Co dalej wczoraj drugi ślimak chociaż jeszcze by wytrzymał tą zimę, i oczywiscie palec na końcu. Choć wczoraj nie dało radę bo sam palec na tulei jest za gruby i nie pasuje do prowadnicy. Ale to moja wina bo mogłem zmierzyć wcześniej suwmiarką. W najbliższym czasie do wymiany motoreduktor niestety. Dzisiaj rozmawiałem z producentem motoreduktorów, powiedział że 7 lat to i tak dużo. Jedyne zastrzeżenie to brak tulei podpierającej wałek ślimaka od strony rusztu. Ani razu odpukać nie zerwałem klina, powód powyższy czyli pewny opał, a nie coś opałopodobne za 350- 550pln

Już mnie przestrzegano przed tą firmą. Ja od kilku lat, na bazie swojego i klientów doświadczenia, polecam sprawdzone: Galmet, Viesman, Vailant.

Rodzice w pensjonacie ( prawie 1000mkw + woda użytkowa) mają vitoRET od 8 lat- wymienili slimak po 6 latach i 2 x bezpiecznik. ja mam vitoRET 5 lat ( dom 250mkw ) chodzi non stop w lecie woda użytkowa.
moim zdaniem rewelacja. na pewno następny będzie taki sam

wiecie co mialem kociol dragon, i nie bylo problemu z serwisem. niestety musialem troche czekac za nim ale nic sie nie stalo zlego.mnoze tez ok ze nie bylo to zima a jesienia. wiec jesli cos sie stanie bierzcie pod uwage ze mozecie czekac do dwoch dni - w takim przypadku jak moj to nie byl problem:) jak cos to polecam

witam wszystkich,mam piec dziubarczyka z 5 lat,pod względem technicznym i trwałości materiałów użytych do produkcji nie mogę narzekać,ale ma problem z ustawieniami komputera,momentami już mnie krew zalewa,szczególnie na przełomie pór roku,a to się przesypuje ekogroszek a to sie wypala,ostatnio rozmawiałem z kolegą mówił że jego piec bierze z 10kg na dzień a u mnie idzie ze 20kg i dobrze się nie wypala,zostaje dużo zbrylonego węgla a nie popiół,mam dwie pompy na wodę i ogrzewanie sterownik to ognik plus,czy pomoże ktoś efektywnie nastawić ten piec.
z góry dziekuje

GALMET??HAHA

Ja kupiłem u tego producenta kocioł miałowy w styczniu 2002r. Nigdy nic się nie działo. Mam pewne zastrzeżenia do konsultanta , który źle wymierzył moją kotłownię , ale na pewno nie do trwałości pieca i jego bezawaryjności . Dmuchawa pracuje już 14 lat - bez awarii. Sterownik 14 lat bez awarii. Latem będę wymieniał piec mimo że ten stary miałowiec jest cały czas sprawny i zastanawiam sie nad tym producentem.

czytam te wszystkie wypowiedzi i zastanawiam się czy o tym samym producencie
od którego piec kupiłem ponad 10 lat temu ekonomiczny pod warunkiem używania opału o odpowiednich parametrach kaloryczności.
teraz nadszedł czas na wymianę na nowy też na pewno tej firmy
Ze starym miałowcem nigdy nie było problemu dwa razy wymieniłem dmuchawę i nie był mi potrzebny serwis do odkręcenia 4 śrubek
teraz biorę z podajnikiem na ekogroszek przy tych piecach dopóki nie cieknie
nie ma nic do czego potrzebny jest serwis,każdy facet potrafi odkręcić kilka śrubek i zamówić nową część do wymiany

Ja osobiście 7 lat temu bez namysłu wymieniłem kocioł miałowy na z podajnikiem tej samej firmy Dziubarczyk i stwierdzam ,że zrobiłem bardzo dobrze bo przez te 7 lat dosłownie zero usterek i problemów z kotłem.

witam
posiadam kocioł uniRET 25kW na sterowniku RK-2006L2-z
kilka sezonów już za mną zeszły rok palone tylko drewnem więc podajnik był nie używany
teraz z powrotem przerzucam się na ekogroszek
i tu zaczynają się schody ustawienia powariowały więc wróciłem do fabrycznych
kocioł wcale nie dochodzi do zadanej temperatury pompa chodzi praktycznie non stop
spieki olbrzymie
ktoś jakieś porady ma do ustawień??

Temperatura zadana kotła. 55°C
Współczynnik modulacji czuwania. 6
Współczynnik modulacji grzania. 4
Czas powtarzania podawania paliwa.5s
Minimalna dawka paliwa. 5%
Dawka paliwa. Gałka podajnika - 12%
Czas podawania w podtrzymaniu. 25s
Czas postoju podajnika w podtrzymaniu. 15min
Tryb pracy pompy CO. ZIMA

Minimalna moc wentylatora. 8%
Maksymalna moc wentylatora. 20%
Przedmuchy wentylatora. NIE
Czas przedmuchu. 5
Czas przerwy przedmuchu. 1min
Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu. 50%
Obroty wentylatora przy zapalaniu. 20%
Czas chłodzenia zapalarki. 120s
Testowanie braku opału. TAK
Temperatura testowania braku opału. 30°C
Czas testowania braku opału. 30min
Testowanie zapłonu podajnika. TAK
Temperatura zapłonu podajnika. 85°C
Czas napełniania podajnika. 10min
Cofanie paliwa. NIE
Czas cofania paliwa. 2s
Zapalarka Czas zapalania paliwa. 300s
Pompa CO Tryb załączenia pompy CO. TERM
Okresowe załączanie pompy CO. NIE
Czas okresowego załączania pompy CO. 2min
Pompa CWU Tor CWU (patrz opis). BRAK
Histereza grzania CWU. 3°C
Wybieg pompy CWU. TAK
Czas wybiegu pompy CWU. 3min
Temperatura załączenia pompy mieszającej. 50°C
Histereza pracy pompy mieszającej. 5°C
Termostat Temperatura minimalna kotła. 35°C
Temperatura maksymalna kotła. 90°C
Histereza pracy kotła. 1°C
Histereza ochrony kotła. 2°C
Temperatura przegrzania kotła. 95°C
Modulacja mocy. TAK

to trzeba było kupic sobie cygana jak nie umie sie obsługiwac takim piecem żal

po co serwis jak wszystko działa mam piec aster 12 śmiga drugi rok i jest ok.jak komuś coś nie pasuje niech sobie kupi defro kolega kupił serwis był dwa tygodnie po odpaleniu bo zaczęło kapać

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.