265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

kocioł Witkowski

WITAM
CO myslicie o kotle EKW-RAPS podajnik tłokowy firmy Witkowski ma kto taki kocioł? moze napisze opinie o nim.

Witam,
Mam taki kocioł. Palę tylko miałem - bo taki był mój pierwotny zamiar i spisuje się całkiem całkiem. Nie trzeba za często czyścić i ogólnie zadowolony jestem. Co muszę pochwalić to serwis witkowskiego, miałem mały problem z ustawieniem dobrych parametrów, podjechali na drugi dzień od zgłoszenia i od tego czasu jest gut. Cena mogłaby być troszkę niższa, ale cóż ;)

Ja mam tłok z tej samej firmy z tym, że jest to najnowsza wersja EKW-RAPS PLUS 19 kW. Ogólnie wolałem tego bo mi bardziej pasował, mniej miejsca zajmuje. Z kotła jest zadowolony, będę kupował jeszcze jeden do swojego taty bo też nadszedł ten czas:) długi czas paliłem drewnem na ruszcie wodnym, ale teraz tylko "z automata"

Witam wszystkich forumowiczów:)
Widzę, że Panowie macie kotły tłokowe. Ja jestem zwolennikiem ślimakowych, a najlepiej żeliwnych ślimakowych. Ma kocioł od B. Witkowski nieco ponad 2 lata, świeżo po tym jak wprowadził nową serię kotłów z podajnikiem. Oczywiście ślimak-żeliwny BRUCER. Wszystko spala np. miał, eko-groszek, a nawet ten czeski węgiel. Z serwisem nie miałem do czynienia, nie było potrzeby:) Jakie macie parametry na tych tłokach? Ile Wam spala opału na sezon? Jaki to opał?

Witam,
generalnie, jestem już zdecydowany na kocioł od Witkowskiego, ostatni dylemat: ślimak, czy tłok ??? proszę o opinie :)

hej, ja niedawno kupiłem kocioł z firmy z Tomic - Witkowski.
Generalnie ok. Duży plus dla obsługi:) Męczyłem ich ponad godzinę, żeby wszystko dogadać:)

EKW-RAPS czy EKW-RAPS PLUS?? Dzięki

mam EKW RAPS PLUS tłokowy 22 kw jestem bardzo zadowolony nigdy nie miałem takiego komfortu ,spala mi obecnie około 15 kg eko groszku ustawienia są standardowe po uruchomieniu sterownika tytanic już tam były.
polecam Kociołek fajnie się czyści ruszt wodny też fajna sprawa

a ja jestem niezadowolony
piec jest na razie ok
ale reszta tragedia
Puki rozmawiamy z szefem to było ok
jak odeśle do człowieka realizującego zamówienia
to już inny świat
termin - przekroczony o dwa tygodnie -zero kontaktu i info co się dzieje
dostawa - uszkodzili mi piec w transporcie
jak potrzebowałem pomocy przy załatwieniu sprawy z kurierem - zero wsparcia
jeszcze mi namieszał.
Jak odebrałem piec to się okazało że mam sam wymieniać blachy na piecu
- porażka
Odradzam wszystkim ze słabymi nerwami


Ja jestem MEGA zadowolony i z kotła i z obsługi szczególnie, że skonfigurowali mi jak chciałem i wszystko dopasowali pod moje potrzeby
Użytkuje się super i z łatwego czyszczenia jestem zadowolony
i dostarczyli w terminie
super

Bardzo solidna i pomocna firma, można im zaufać w ciemno.
Na etapie wyboru kotła naprawdę mi pomogli, bo jako kobieta kompletnie się na tym nie znam więc o wszystko dopytali i wybrali mi kocioł w pełni mnie satysfakcjonujący i pod wzgledem wielkości i dostosowania do moich potrzeb bo mam małą i niefunkcjonalna kotłownię i trzeba było parę rzeczy pozmieniać i dopasować żeby było wygodnie i bezpiecznie. Ale najbardziej jestem szczęśliwa z użytkowania i łatwej obsługi bo sama wszystko robię i sobie radzę, a tego najbardziej się bałam. Pod tym wzgledem kocioł jest idealny. Ogromny plus, że pomogli mi też wszystko ustawić jak należy, bo nie wiedziałam jak się za to wziąć i serwisant podjechał do mnie już na następny dzień i wszystko mi ustawił, nauczył jak to obsługiwać. Dawno nie miałam do czynienia z tak zorganizowaną i fachową firmą. I kocioł i firmę- polecam

Właśnie zamowiłem piec KMB- RP PLUS 25kW.Jaka jest opinia o tym piecu.Niech Ktoś kto ma taki piec opisze mi jak sie sprawuje.Mam nadzieje że to dobry wybór

[quote: Piter73]Właśnie zamowiłem piec KMB- RP PLUS 25kW.Jaka jest opinia o tym piecu.Niech Ktoś kto ma taki piec opisze mi jak sie sprawuje.Mam nadzieje że to dobry wybór[/quote]

Witam. Ja mam KMB- RP PLUS tylko innej mocy. Ale wybór przedni. Mój sprawdza się bez zarzutu 3 sezon więc mogę się wypowiadać. Mnie przekonało w nim wiele kwestii – żeliwny palnik, bo mogę palić pelletem bez obawy, że się uszkodzi i ogólnie to, że spalisz w nim praktycznie każdy opał. No i jest praktycznie bezobsługowy- po 3 latach mogę powiedzieć, że w porównaniu z moim poprzednim kotłem to przy nim nie ma żadnej roboty. Czyszczenie to pestka. No i co chyba ważne- praktycznie nie ma dymu przy paleniu.
No i jak go już dostaniesz to początkowe ustawienia kotła ą dość wazne – z tym bym się zwrócił na twoim miejscu do Witkowskiego – tam podpowiedzą Ci jak to zrobić, żeby mało spalał a dużo grzał. Można to wyczaić samemu ale lepiej sobie ułatwiać życie - mnie bardzo przy tym pomogli.
Wg mnie to dobry kocioł, będziesz zadowolony

witam czy morze ktoś doradzić jaki piec kupić witkowski czy skamey

witam czy te brucerowskie palniki są dobre.Chcę palić miałem i ekogroszkiem ile może taki 19 KW spalić na dobe

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.