273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

jakie ogrzewanie

Witam! Z 1 tony spalonego pelletu średnio zostaje około 4 kg popiołu. Ze swojej strony chciałem zaproponowac zapoznanie się z ofertą pelletów firmy Stelmet - Lava oraz Olimp, z których zostaje po spaleniu dużo mniej popiłu, ok. 2-2,5 kg.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

A kupował z Was ktos ostatnio pellet? ile kosztuję teraz tona?

[quote]Ile popiołu jest przy spalaniu pelletu. Nie bardzo mam gdzie go wysypywać.[/quote]

Witam! Po spaleniu 1 tony pelletów Lava oraz Olimp firmy Stelmet zostaje ok. 2-2,5kg popiołu.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Witam! Po spaleniu 1 tony pelletów Lava oraz Olimp firmy Stelmet zostaje ok. 2-2,5kg popiołu.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Witam! Po spaleniu 1 tony pelletów Lava oraz Olimp firmy Stelmet zostaje ok. 2-2,5kg popiołu.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

Dziekuje za odpowiedz Panie Andrzeju. Czy mógłby Pan mi jeszcze przybliżyć informacje co do szkodliwości tego popiołu? Jak już nadmieniałem, nie bardzo mam go gdzie wysypywać. Z tond moje pytanie , jak wysypie go na ogródek czy duże szkody w środowisku poczyni.

[quote]Dziekuje za odpowiedz Panie Andrzeju. Czy mógłby Pan mi jeszcze przybliżyć informacje co do szkodliwości tego popiołu? Jak już nadmieniałem, nie bardzo mam go gdzie wysypywać. Z tond moje pytanie , jak wysypie go na ogródek czy duże szkody w środowisku poczyni.[/quote]

Co do popiołu po spaleniu pelletu to może on zakwaszać glebę. Wystarczy jednak zaaplikować wtedy wapno i nie będzie on kłopotliwy i szkodliwy dla środowiska.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.