273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

jaki rekuperator??

Rekuperator ma na celu wlasnie filtrowanie powietrza a wraz z nim wszelkich pulkoww i nieczystosci. Dodatkowo odpowiednia temperatura i nawilzenie wiec powinno pomoc na alergie. Co do alnora to firma jest ok, dobre opinie.

Szukaj central z wysoka klasą filtracji - np F7 - mniejsze klasy M5 (może być) ale 4 i nizsze to już może być dla was zbyt słabe.

Jak chcesz dobry rekuperator to sprawdź to:

https://www.youtube.com/watch?v=YNhNklF9zTE&feature=youtu.be

Możesz też spytać o filtry elektroniczne właśnie dla alergików. Zobacz, czy w Twojej okolicy nie ma jakiegoś przedstawiciela.

Dzięki za porady. Sprawdzę te firmy. Rozmawiam już z przedstawicielami od Alnora i wydaje mi się, że spełnią moje wymagania. Szczególnie, że cena wydaje się ok.

Alnora mozesz smialo brac. Ja u nich zamawialem i wlasnie model W450. Ponad rok temu i sie bardzo mi sprawdza w domu.

Pamietajce tylko aby kupowac rekuperatory od doswiadczonej firmy, ktora posiada fachowa obsluge i specjalizuje sie w tym co robi. wazne, zeby byla juz jakis czas na rynku. mnostwo jest partaczy i domowych firm. Firmy jak alnor dzialaja po 10-20 lat

witam, w Polsce zaczyna sie fala upalow i mysle nad rekuperatorem do domu. mala szeregowka okolo 140m wiec przestrzeni nie tak wiele. zalezy mi nad systemem, ktory bedzie chronil przed pyleniem. Z tego co czytalem rekuperator powinien pomoc, ale ktos z obecnych uzytkownikow mzoe potwierdzic?

To zależy od filtrów. Większość central ma filtry klasie EU3, czy EU4. Te lepsze firmy dają do swoich urządzeń przynajmniej EU5, ale zawsze możesz wymienić nawet na EU7. Dodatkowo możesz zakupić filry dla alergików, ale to dość spory koszt.

Z upałami można sobie też dać radę przy odpowiedniej centrali:
https://www.youtube.com/watch?v=4D7FO3f7FXE

a czy kazdy producent ma do wyboru takie filtry? czy trzeba osobno zamawiac?

To zależy od producenta. Jeden daje G3, aby były opory mniejsze, inny G4, a inny producent F5, czy F7. W większości przypadków możesz jednak wymienić filtr na wyższej klasy. Co do filtrów dla osób uczulonych na pyłki to są producenci takich filtrów lub ich przedstawiciele. Np. ten producent central
http://enervent.fi/contacts.asp?menuid=80200&langid=9&countryid=1400®ionid=1400
ma w swojej ofercie filtry elektroniczne kanałowe dedykowane dla osób z alergiami.
Nie wiem, czy Ty masz centrale, czy się nad nią zastanawiasz? Jeśli to pierwsze to najłatwiej spytać u producenta, czy ma filtry o wyższej klasie. Pamiętaj, że filtr o wyższej klasie ma wyższe opory.

Ja właśnie będę miał montowany rekuperator alnora HRU-ERGO i trochę się martwiłem, bo nikt przy wyborze mi nie pomagał, ale skoro wynosicie dobre opinie to chyba mogę być spokojny.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.