273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

jaki rekuperator??

nic dziwnego że wentylacja grawitacyjna ci nie działa skoro trzymasz kuchenki mikrofalowe w kanale

Żartownisiu. Rzeczywiście trudno Wam wytłumaczyć, że kuchenka nie stała w kanale wentylacyjnym. Jak na polskie budownictwo mam sporą kuchnię 7.5 m2. Ale nie wpadłem na to, aby budować pod kratką wentylacyjną osłonę przed bombardowaniem. Dodam , że w garażu też jest kanał wentylacyjny i mogłem stracić Hondę, której też nie trzymam w kominie. Dziwne, ale choć kanał wentylacyjny w garażu jest dłuższy, to tam kratka wytrzymała napór kuli. Choć zgodnie z nauką kula powinna mieć tam już większą prędkość. Zapewne kominiarzowi chodziło o wyznaczenie kierunku g! Kula przebijała się po drodze przez nadlewy z betonu łączące segmenty kanału co zniweczyło cały eksperyment. Jak następnym razem będzie kontrola wentylacji grawitacyjnej kulą, to zaproszę Pana ministra. Bo kończąc szkoły i studia nie udało mi się poznać teorii, że kula miała by lecieć w odwrotnym kierunku. Zapewniam, że już nie będę trzymał się za guzik. Sam bym tego nie wymyślił. Ale nauka kosztuje i już znam możliwości kominiarzy. Przyznaję się, że jednak one przerastają oczekiwania człowieka zdrowego na umyśle!

Wg ktorej normy powino sie liczyc kierunek w kanale?

Zaciekawiony (gościu):Wg której normy powiano sie liczyć kierunek w kanale? To jest zasadnicze pytanie w "wentylacji grawitacyjnej" na które bez sprywatyzowania Prawa Newtona przeze mnie nie będzie odpowiedzi. Jak wiesz na rurach stosowanych zamiast murowanego komina nie ma oznaczeń. A teraz w Unii nawet jaja muszą być oznakowane. Najistotniejszy jest dylemat jaki ma wydychany gaz przez człowieka CO2. Kończąc studia nigdy nie myślałem, że będę pisał do Pana Rektora o wprowadzeniu prawa Newtona na Architekturze. Troczę późno odkryłem brak zapisów w Kodeksie Cywilnym o kierunku grawitacji. Dopiero teraz rozbita kuchenka mikrofalowa przy ustalaniu kierunku grawitacji przez osobę uprawnioną uświadomiła mi , że jako pracownik PAN niedostatecznie dbałem w zwalczaniu poglądów nienaukowych i przyznaję się, że nie egzaminowałem kierownika budowy i inspektora nadzoru z przepływów w kominie. Zrobili "odbiory" wentylacji naturalnej latem! A latem ona oczywiście nie miała prawa działać- stąd była nazywana naturalną. Stąd papiery zakończenia budowy wystawione zostały na spółdzielnię. Tu brakuję w kontroli BHP informacji o zagrożeniu urzędników i podejrzenie, że mogli to zrobić analfabeci. Mam dla moich fanów dobrą informację po ostatnim zebraniu doszło do konfrontacji Zarządu Wspólnoty ze spółdzielnią kim kto jest i po 13 latach okupacji Zarząd pogonił tę spółdzielnię. Nie wiem tylko czy sąd i prokuratura uzna, że spółdzielnia ta na 12 lat zawłaszczyła moją własność. Ale naślę inspektora który już raz chciał zamknąć te instytucje z uwagi na opłakane warunki pracy.
Piotrze wracając do tematu doboru rekuperacji, to warto wspomnieć o hałasie. Stąd przewymiarowane instalacje pracujące na części mocy pracują ciszej. Nie korzystaj z rad co do odzysku wody , bo tam są straszne bakterie. Niektóre kwiatki nie tylko oczyszczają powietrze, ale jeszcze je nawilżają i są ładne. Można skorzystać też z jonizatora nawilżaniem, pod warunkiem, że nie będzie to kranówa z Gallionellą. Ta bakteria beztlenowa już powszechnie stosowana do uzdatniania wody z uwagi na niedotlenienie mózgów u osób uprawnionych podnosi potencjały oksydacyjne wody do poziomu mineralizacji, co oznacza, że będziesz na dobrej drodze zostania mumią.
Nie będę cię straszył, bo prestaniesz się myć i oddychać!

Wymienniki przeciwprądowe zawsze miały stosunkowo niską sprawność… ale za to duże opory.
Wynika to z odprowadzania kondensatu "na ciepłą stronę", jest on kilkanaście stopni cieplejszy niż przy wymiennikach krzyżowych. By zlikwidować wady wymienników przeciwprądowych połączono je z krzyżowymi. Aktualnie najpowszechniej stosowane są właśnie hybrydy krzyżowo przeciwprądowe. Wyższa sprawność od przeciwprądowych mniejsze gabaryty i opory. Na rynku już tylko dwie firmy stosują stare technologie Bartosz i Żubr. W pozostałych centralach królują hybrydy, lub rotory z częściowym powrotem wilgoci.

To jakie firmy oprócz Bartosza i Żubra polecisz.
O firmach warto mówić ,bo w nich są wady i zalety.
A mam pytanie czy ktoś zna taki rekuperator ,który zapewni 100 % czystości powietrza,sprawa bardzo pilna!!!!

100% czystości powietrza zapewnia wymiennik z czynnikiem pośredniczącym (glikolowy). Lub pompa ciepła powietrze - powietrze.

O nareszcie rzeczowa dyskusja! Teraz podajcie model i referencje! Może ITB się tym zajmie! Ja mam chęć zamienić zamienić rozbitą kulą kuchenkę mikrofalową na taki model. Już napisałem do Sądu. Od razu znalazł się mafiozo co chce kupić całe osiedle, aby je rozebrać! Ale trwają negocjacje co do ceny. Ale w końcu nawet rozbita kulą kominiarską kuchenka to zbyt cenny dowód, który tak jak głowa Newtona powinna wejść do legendy wprowadzania podstaw naukowych do budownictwa w Polsce. Podaję np. Zakład Fizyki Cieplnej, Instalacji Sanitarnych i Środowiska adres: 02-656 Warszawa, ul. Ksawerów 21

Moje pytanie do Pana T.B. czy może wskazać obiekt wielorodzinny, w którym zainstalował wentylację z odzyskiem ciepła. Chętnie to miejsce odwiedzę.
W dalszym ciągu Bob się nie odezwał....

Dalej cisza. Chęci opadły? Czy wiedzy przybyło?

Chłopaku, nie zauważyłeś jeszcze, że nikt z tobą nie chce gadać? A jak ktoś chce, tak jak ja z początku, to go zrażasz. Przemyśl to w ciszy.

Na szczęście wyłącznie ci co, nie rozumieją roli wentylacji.

Dziwne, że TB jeszcze się nie znudziła dyskusja z samym sobą. Czy tak ciężko zauważyć, że fora nie są stworzone dla TB? Zbyt wiele osób już TB poznało.

Znowu kłótnia!
Piotr (gość)będziesz miał kłopot, bo
zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. U podstaw opracowania dyrektywy dotyczącej określania jakości energetycznej
Tabela 1. Stężenie gazów w różnych obszarach
centrum dużego miasta Stężenie: C02 400 ppm, CO 2-3 ppm, NO2 30-80 ppm, SO2 10-50 ppm, PM 0, 2-1 mg/m3, PM 10 20-50 ppm.
Tabela 2. Dopuszczalny poziom CO2W zależności od typu budynku
Kategorie budynku Dopuszczalne poziomy C02 ppm: A 350, B 500, C 800!
Piotr czy Ty to rozumiesz u ciebie jest conajmniej G? Jak wejdą Dyrektywy unijne, to albo przestaniesz wydychać CO2, aby Deerhunter i Smerfuś nie opierniczli Pana TB, albo zapłacisz straszne kary! Wiec po co Ci wentylacja? Zacznij lepiej od razu produkcję biopaliwa z CO2. To chyba znowu przez kominiarzy występują problemy, bo w ministerstwie jest chyba klasa S nie super, ale "wisi siekiera" - jak znam życie to nawet nie ma kratek pod sufitem:
http://futureblog.pl/index.php/2009/03/dlaczego-polski-rzad-wbrew-obietnicom-ignoruje-pionierska-technologie-paliwowa/comment-page-1/

Proszę, znalazłem coś dla Ciebie: http://www.alnor.com.pl/index/produkty-pl/rekuperacja-%E2%80%93-centrale-wentylacyjne/Centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla/hru-ergo.html masz od od 250m3/h do
1000m3/h Nie ma za co ;D

Widzę, że refleks w Alnorze jest ciągle ten sam:)

Witam serdecznie.

Szukam skutecznego urządzenia dla odpowiedniego nawilżenia oraz filtrowania powietrza. Mam niewielki dom ok 180 m. Wokół sporo zieleni i tego roku moja rodzina przeżywa dramat z alergią przez pyłki. Do tej pory stosowałem nawilżacze powietrza, ale na dłuższą metę nie spprawdzają się. Chciałbym spytać posiadaczy rekuperatorów czy warto zamontować w tej kwestii. Na stronie Alnor czytam:

"Ciepłe powietrze pobierane z zewnątrz za pomocą wentylatora nawiewnego przechodzi przez filtry, gdzie są usuwane zabrudzenia, kurz, pyłki i następnie jest wtłaczane do wymiennika ciepła." Cytat z opisu MinistAir

Proszę o rady.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.