273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Ilość powietrza wentylacyjnego dla pokoju biurowego

Ile powinno się przyjąć powietrza np dla pokoju biurowego kierownika o powierzchni 15 m2 i wysokości 3,0 m . Na rzucie mam wrysowane jedno biurko z fotelem kierownika i 1 krzesło dla osób które ewentualnie odwiedzą kierownika. Pomieszczenie będzie klimatyzowane.. Takie pomieszczenia powinno liczyc się z ilości osób czy z krotności? Wydaje mi się że powinno się przyjąć z 1 wymiane czyli 45m3/h?

Ja bym przyjął 60 m3/h, ze względu że mogą być tam 2 osoby a kierownik jak dostanie więcej powietrza to się będzie ciszyć :) a w niczym to nie przeszkadza..

Może znajdziesz informacje na stronie http://www.wechta.pl/powierzchnie-biurowe,1028.html :) Ostatnio szukałem tam biura na wynajem i coś mi się "obiło o uszy" w związku z wentylacją :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.