281
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Hałas z central VTS

".........Budynek nie został mi jeszcze oficjalnie przekazany, nie mam żadnych papierów dot. central i nie wiem, jakie są zobowiązania VTS co do dokonania napraw gwarancyjnych. ........ Lokal kupujemy pod klucz od developera "
Przemku.
Z tego co piszesz to piłka jest po stronie developera. Ty musisz tylko zbierać kwity że sprzedają Ci wadliwy "produkt" czyli lokal z niepoprawnie działającą wentylacją. Nie znam szczegółów Twojej umowy ale wydaje mi się że to ich zmartwienie że wentylacja nie działa. Wiem że łatwo sie pisze i że czas to pieniądz, zwłaszcza gdy wynajmuje się w zastępstwie inny lokal, ale idź do jakiegoś dobrego prawnika i dowiedz się czy na podstawie Twojej umowy nie możesz Developera ociażyć kosztami najmu innego lokalu lub wydusić jakieś odszkodowanie za utracone zyski.
Powodzenia.

Projektant dał ciała bo dobrał " wyjce "

Kiedys walczyłem i wyciszałem centrale umieszczone w przestrzeni międzystropowej. Sporo potu i krwi. Jeżeli chodzi developera to najprosciej zlecić wykonanie pomiarów akustycznych pomieszczeń. W praktyce - dla nieumeblowanego pomieszczenia jak masz przekroczenie o 3..4 dB to walcz. zawsze możesz zagrozić develop. że nie możesz prowadzić dzialalności, zawiesić płacenie płat bieżących i żądać odszkodowania. Z hałasem (jak ktoś powiedział - śliska sprawa). Może byc wada central ("wyjce"), mogą być skopane kanały (projekt), a może wykonawca uprościł sobie życie i położył je inaczej itp itd. Bez solidnej inwentaryzacji instalacji na bazie projektu trudno coś powiedzieć. Zacząłbym od wydostania od develop. projektu wentylacji oraz od wykonaia pomiarów wydatków wentylacji a także od pomarów hałasu.

Moze trzeba zjechać troche z obrotami silnika. Jesli jest to vts to falownik powinien byc od LSa (LG). Bynajmniej takie dostarcza vts..... no ale nie zawsze sa one potem na danym objekcie. Powodzenia.
Jeśli to podwieszana to VS10 lub VS15 a do nich nie ma falowników

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.