Gość: gosciu16
2011-10-29 15:32
Wentylacja w bloku
Witam wszystkich forumowiczów,na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w temacie wentylacji itp.Mój problem jest taki że mieszkam w bloku 10 piętrowym mam w kuchni i łazience wentylację(po jednym otworze) w postaci kratek(w łazience możliwość zamknięcia obiegu powietrza). Wydaje mi się że jest to wentylacja grawitacyjna.Okna "plastiki" w łazience z możliwością doszczelniania. W momencie gdy sąsiad coś gotuje,w mojej kuchni śmierdzi. Jedynie gdy uchalm okno jestem w stanie to wytrzymać.Po kontroli fachowca ze spółdzielni stwierdził że muszę mieć w kuchni okno uszczelnione a nie uchylone bo jakiś tam ma być nawiew-wywiew czy coś.Próbowałem tak robić i nic nie działa,ostatnio chyba sąsiad zrobił remont kuchni bo śmierdzi mi oparami jakby z farby olejnej i mam nadal taką samą sytuację.Czy jest na to jakaś rada.Co zrobić proszę o pomoc.
Z góry dziękuję
Gość: jack
2011-11-01 20:55
Re: Wentylacja w bloku
w przypadku gdy masz wentylację grawitacyjną , na najwyższych piętrach to zjawisko jest często spotykane , można byłoby to wyeliminować zwiększając podciśnienie w pionie ale to leży po stronie spółdzielni ( można zamontować jakiś wywietrzak dachowy ),
co do okna , jeśli masz wentylacje wywiewną to powietrze wywiewane powinno być skompensowane przez jakiś nawiew ( np. nawiewniki w ramach okiennych !!)
może być tak ze okna są szczelne w twoim mieszkaniu tworzy się podciśnienie które dodatkowo wciąga powietrze z któregoś z kanału wywiewnego !!!
Gość: ducjisacz
2012-08-09 08:20
Re: Wentylacja w bloku