Gość: M.
2006-03-30 00:00
Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
Szanowni forumowicze stoje przed tylematem czy montowac w mieszkaniu multisplit z trzema agregatami wewnetrznymi czy moze klimatyzator kanalowy, ktory rozprowadzi powietrze do wszystkich pomieszczen ktore chcialbym chlodzic... Czy macie doswiadczenia z uzytkowania w warunkach domowych takich urzadzen? Jakie sa wasze przemyslenia? Na co zwrocic uwage? Czego sie wystrzegac?
Z gory dziekuje za pomysly i opinie.
Pozdrawiam;
Gość: Wentylek
2006-03-30 00:00
Re:Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
A jaką masz wentylację i jakie zasilanie w mieszkaniu?
Gość: szoł-men
2006-03-30 00:00
Re:Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
nie wiem jaki masz układ,
ale tak na szybko - to trzy odrębne jedn. wew.:
wtedy sterujesz parametrami powietrza w kazdym pomieszczeniu osobno, a nie wszystkimi na raz
przykład: dorośli oglądają mecz (emocje - dodatkowe zyski ciepła) Mundialu (powiedzmy 6 dorosłych osób), a w pokoju obok śpi dziecko.
Jeżeli nie będziesz miał regulacji - to albo dziecko zmarźnie albo dorosłym bedzie za gorąco.
Postawowe pytanie - jak chcesz regulować i w jakim zakresie ?
Metod jest kilka - ale nie wiem co ty masz w tym projekcie.
Gość: R 3 D
2006-03-31 00:00
Re:Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
Wiadomo, że klimatyzacja strefowa jest znacznie bardziej komfortowa i właśnie to rozwiązanie bym polecił. Natomiast trzeba pamiętać, że jednostki typu "multi" są znacznie droższe niż mono splity. Radze popytać w różnych firmach jakie byłyby koszty - nie wiem jak w przypadku 3 jednostek wewnętrznych, ale przy dwóch korzystniejsza cenowo jest opcja instalowania 2 jednostek typu mono, niż podwójnego splita (Urządzenia Carrier-Toshiba). W razie dalszych pytań prosze o kontakt /22/ 452 06 69 Odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania :)
Gość: M.
2006-04-01 00:00
Re:Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
A ktore z klimatyzatorow (kanalowe czy multisplit) beda cichsze? i jak wygladaja koszty eksploatacji w obydwu przypadkach?
dziekuje za dotychczasowe opinie :)
Gość: jarek
2006-04-07 00:00
Re:Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
jak założysz markowy multi to będzie słychać tylko delikatny szum powietrza porównywalny z kanałem
eksploatacja to w zasadzie tylko czyszczenie filtrów, które można zrobić samemu, chociaż radziłbym raz do roku wezwać fachowca żeby sprawdził urządzenia, przeczyścił skraplacz, filtry i zastosował jakiś środek przeciw pleśni i bakteriom w jedn. wewnętrznej - koszt nie wysoki.
z mojego doświadczenia wynika że koszt urządzeń multi jest porównywalny do pojedynczych splitów ale droższa jest instalacja bo trzeba z kilku pomieszczeń ciągnąć rury do jednego punktu, a w przypadku pojedynczych to często tylko przebicie przez ścianę i z drugiej strony jednostka zewn.
myślę, że koszt całkowity multi jest niższy niż zabawa w kanały no i montaż o wiele krótszy... i to by było na tyle...
Gość: morling1
2016-04-25 23:34
Re: Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
Kanałowy bym odradził ze względu na brak możliwości sterowania parametrami schładzania każdego pomieszczenia z osobna. Postawił bym raczej inne pytanie:

klimatyzacji dla trzech pomieszczeń: sypialnia, salon i kuchnia oczywiście klimatyzacja z osuszaczem powietrza. Natrafiłem na coś takiego jak multi-split. Moje pytanie jest następujące co jest lepsze: trzy odrębne klimatyzacje czy jedna tzw multi-split. Pytam ze względu na:


1. koszt zakupu urządzeń, urządzenia (z punktu widzenia technicznego to zakup jednego droższego bo większego agregatu zewnętrznego a nie trzech mniejszych ale marketing zna różne przypadki i nie koniecznie do końca logiczne)

2. zużycie energii elektrycznej (jeden agregat ale większej mocy, za to pewnie krócej schładza jedno pomieszczenie)

3. koszty obsługi (dłuższe połączenia jednostki zewnętrznej z wewnętrznymi - być może trzeba uzupełniać środek chłodniczy ?)


Dziękuje za info i pozdrawiam.
Gość: tymoteusz
2017-04-07 12:05
Re: Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
A co powiecie o tej klimatyzacji klima-expert.pl/sanok.html Mają świetną ofertę i oddział w moim mieście, dlatego pytam. Znacie tą firmę i możecie polecić?
Gość: Adam
2017-07-09 20:45
Re: Klimatyzator kanalowy czy multisplit do mieszkania
Tragiczna firma, nie mają doświadczenia a reklamują się na każdym forum.