265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Klimatyzator przenośny czy działa

Witam. Próbuje schłodzić pokój z aneksem i małym przedpokojem w sumie 30m i 2.7 m wysokości . Mam taki klimatyzator(3.2kw 12000btu) - Klimatyzator przenośny Dimplex EWT Clima Comfort 112 (moc: 3,2 kW). Od 9 rano start przy 28 stopniach ... Jest godzina 15 chodzi na full i mam 25/26 stopni. Wyprowadzenie przez okno pod żaluzjami plastikowymi szpara 20 cm . Myślę że przy takiej mocy powinien bez problemu zejść do 23/24 stopni czy się mylę? Pomocy bo nie wiem czy oddawać go czy nie. Pozdrawiam

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami. Zamontuj normalnego splita - w zależności od zysków ciepła 3.5kW lub 5,0kW chłodu. I po temacie. Dodatkowo będziesz mógł nim dogrzewać w okresach przejściowych. A ten przenośny oddaj do sklepu, sprzedaj na OLX, podaruj wrogowi...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.