Dzień dobry
Kupiłam mieszkanie w którym z kuchni został zrobiony pokój (obecnie sypialnia) a kuchnia jest jako aneks w drugim pokoju. Dopiero po czasie zauważyłam że okap nie jest podłączony do wentylacji. W tym roku chciałam zrobić remont i podłączyć okap do wentylacji. I tu pojawia się pytanie jak to najlepiej zrobić. Obecnie funkcjonuje tylko jedna kratka wentylacyjna w łazience. Druga kratka która znajduje się w sypialni, jest zaślepiona. Mam kilka pomysłów na podłączenie okapu tylko czy to będzie dobrze funkcjonować?
1.Doprowadzić rurę od okapu i zamontować NAD kratką w łazience.
2.Doprowadzić rurę od okapu i zamontować ją W kratce w łazience, a do łazienki doprowadzić wentylację z komina z sypialni.
3.Doprowadzić rurę od okapu i zamontować w kratce w sypialni - tylko tutaj jest najdłuższa droga od okapu do wentylacji.
Załączam zdjęcia. Mieszkanie (49m2) znajduje się na ostatnim piętrze w bloku 4-piętrowym. Ogólnie wentylacja w tym mieszkaniu działa tak sobie. Zaznaczyłam róg pokoju w którym zrobił się grzyb. Bardzo często na oknach gromadzi się wilgoć. Mieszkanie kupiłam po remoncie i niestety wcześniej nie było widać że jest coś nie tak. Bardzo proszę o poradę bądź też kontakt do osoby która mogłaby mi pomóc.