273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Zyski ciepła od urządzeń biurowych...

Witam
Licze zyski ciepła i potrzebuje szacunkowych wielkości zysków ciepła od takich urządzeń:
-ksero
-drukarka
-komputer
i inne
mam recnagela z 76 r i tam niestety nie ma takich danych. Może ma ktoś coś świeższego i może mi pomóc??
Kontakt pasztet23@tlen.pl

dospel to podaje na stronie internetowej

Dzięki. Coś jest ale myślałem że może coś więcej...

Studenciaki, wezcie sie do roboty i poszukajcie!! Bo z Was kraj pozytku nie bedzie mial!! No co za leniuchy? Jest np. takie cos jak ASHRAE Fundamentals Chapter 29 - mnostwo danych na swiatowym poziomie. Idz na politechnike - powinni miec cos takiego na wydziale Inzynieriii Srodowiska. Zapisz sie do ASHRAE, dla studentow niska oplata i dostep do wielu przydatnych rzeczy. W polsce jest nowo otwarty oddzial ASHRAE - na pewno wyciagniesz wiecej korzysci niz ze stwoarzyszenia technikow sanitarnych!! A jak konkretnie to naskrob co Tobie podac!

Dane z ASHRAE Fundamentals 2001
komputer w stanie dzialania np. Pentium grade 386,486
srednio 55W
konserwatywnie 65W
bardzo konserwatywnie 75W
ok.40% tego w stanie screen saver
Monitor
maly (330-380mm) 55W
sredni (400-460mm) 70W
duzy (480-510mm) 80W

Dziękuję

W Podręczniku Jonesa jest cały rozdział o tym. Dobra książka, a cena śmiesznie niska, jak na tłumaczony podręcznik: 40 zł.
Sławek ---> Coś Ty taki nerwowy ? Sam napewno też kiedyś byłeś studentem i dam głowę, że też miałeś wiele pytań. Więcej zrozumienia, od tego własnie jest forum by pytać i dowiedzieć się więcej, skorzystać z opini i rady starszych i lepszych od siebie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.