273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

zmiana

Jak wymieniać źródło ciepła na nowe to iść w tą ekologię? Mam 20-letni domek 200 metrów zastanawiam się czy taka pompa dałaby radę? I ile to by kosztowało?

Sprawdzałem ostatnio jakieś 1,5 roku temu dla domu 180 metrów i oniemiałem – drogo, nie dysponowałem taką kasą. Policzyłem, posprawdzałem i wyszło mi że węgiel to nadal najtańsze paliwo. Postawiłem w kotłowni piec niskoemisyjny 5 klasy i wrzucam do niego ekogroszek Sztygar. Automatyka mnie zadziwia – musiałem się jej nauczyć. Przez tydzień nie wchodzę do kotłowni. Popielnik czyszczę w sobotę i po sprawie. Teraz to nawet producenci muszą dbać o jakość węgla w opakowania – spełniać normy. I dobrze bo to widać od razu z komina nie dymie. Pełna automatyzacja procesu spalania – majsterszcztyk

Węgiel powiadasz? To poleć koledze jeszcze krzesiwo, halabardę i konia do transportu

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.